Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Jana Paurová Extra Host (pořad) Počasí Bohumín

Nejnovější kauzy

Všichni budeme platit peníze panu Rathovi. Kolik nás bude tento výlupek stát?

David Rath dostane 250 tisíc.
Kdo to zaplatí? Zase my Češi. O co tu jde? Sněmovna musí exposlanci a bývalému hejtmanovi Davidu Rathovi vyplatit více než čtvrt milionu korun. David Rath má prý na peníze nárok.

Sněmovna musí bývalému hejtmanovi Davidu Rathovi vyplatit více než čtvrt milionu korun. Jde o peníze, na které měl Rath jako poslanec nárok – o šatné, dopravu a diety. Stane se tak přesto, že Rath po celou dobu seděl ve vazbě, píše web TN.cz.

O tom, že sněmovna musí Rathovi peníze vyplatit, rozhodl soud. Jedná se o částku 280 tisíc korun. Vtipné je, že budeme všichni platit Rathovi za něco, čehož se mu dostalo i ve vazbě – nebo si myslíte, že tam chodil nahý a nenajedený? Ne. Byl ošacený a hlady netrpěl.

David Rath po celou dobu strávenou ve vazbě dostával plat poslance v plné palbě! Sněmovna mu také hradila výdaje na odborné a administrativní práce, na asistenta, telefonní poplatky, a dokonce i na internet! Tenhle výlupek se Česku tedy vyplatí.

Související články

Další články