Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Like House Libuše Šafránková

Nejnovější kauzy

Všechny obchody zavřou a Praha se zavře do karantény: Babiš reagoval na dezinformace

Zdroj: profimedia.cz
+ Dalších 7 fotografií
Panika
Lidé začali panikařit, že se kvůli rychle šířícímu koronaviru začnou zavírat obchody. Také se na internetu objevila mylná informace, že se celé hlavní město Praha uzavře do karantény. Premiér Andrej Babiš tyto fámy vyvrátil.

Během středečního dne v České republice rapidně přibyl počet nakažených zákeřným koronavirem Od předchozího dne počet nemocných vzrostl o 31 lidí. Vláda kvůli tomu přijala speciální opatření, jako například uzavření škol.

Také se v Česku nesmí konat akce s více než sto osobami. Lidé začínají panikařit a řada z nich pouští do světa nepravdivé informace. Na sociálních sítích se rozšířila informace, že by se u nás měly zavřít všechny obchody.

To ale není pravda a rozhodl se na to reagovat i premiér Andrej Babiš (65). “Někdo šíří po Facebooku nepravdivou zprávu, že budeme zavírat obchody. Není to pravda, nic takového jsme neřekli a neplánujeme. Mrzí mě, že se někteří lidé takhle chovají,” napsal premiér na sociální síť.

Vyděšení lidé také roznesli falešnou zprávu, že by celá Praha měla být uzavřená do karantény. I k tomu se vyjádřil Babiš.

https://twitter.com/AndrejBabis/status/1237882675249041410

Související články

Další články