Trendy
válka na Ukrajině válka v Izraeli StarDance 2023 Big Brother 2023 StarDance 2023: kompletní přehled

Všechny bizarní kostýmy v show Zlatá maska: Stály majlant a celebrity se v nich vařily

Všechny bizarní kostýmy v show Zlatá maska: Stály majlant a celebrity se v nich vařily
Zdroj: FTV Prima
+ Dalších 8 fotografií
galerie
Kdo se ukrývá pod kostýmy, které vás svým provedením oslní? To už 6. září odhalí světoznámá show Zlatá maska, díky které diváky čeká večer plný překvapení a vtipných i neuvěřitelných výkonů. Hlavní otázka totiž zní: Kdo je pod maskou? Bavit vás v prvním dílu budou čtyři detektivové Jakub Prachař, Libor Bouček, Michal Hudák a Jiřina Bohdalová. Podívejte se na všechny bizarní kostýmy, které rozhodně nebyly za hubičku a v nichž si slavné osobnosti vyzkoušely, jak vypadá pořádné horko.

Zbrusu nová zábavná show Zlatá maska, kde se nejen zpívá, je tady. Už v neděli se z dvanácti soutěžících představí první šestka známých českých a slovenských osobností skrytá pod neuvěřitelnými maskami. Ty navrhla návrhářka Nóra Bujdosó a jsou neuvěřitelně originální.

V sestavě masek se představí Panda, Buldoček, Zmrzlina, Jednorožec, Chobotnička, Robot, Krokouš, Páv, Bubák, Ufon, Králík a Lev. Všechny kostýmy mají i svou charakteristiku, které se jejich nositelé se ctí ujmou.

Ani jedna ze slavných osobností to v maskách během natáčení neměla jednoduché. Kostýmy totiž vážily i 20 kilogramů, ale především v nich bylo obrovské horko. Například v masce Ufona byla naměřena teplota okolo 40 stupňů.

Zajímavosti o maskách

  • Jedna maska stála přibližně 1000 eur, tedy 26 tisíc korun.
  • Nejdražší je maska Robota, který má speciální LED světla a záhyby, aby se mohl pohybovat
  • Výroba jednoho kostýmu trvala okolo 7 dní, ale právě Robot kvůli své náročnosti trval přibližně 2 týdny, dohromady se tedy masky vyráběly kolem 2 měsíců.
  • O masky se během natáčení staralo 6 kostymérů z Maďarska, právě oni, kromě režiséra a dramaturgyně, byli jediní, kteří mohli vidět osobnosti odhalené bez masek.
  • V masce se dalo kvůli horku vydržet maximálně 30 minut, každá maska má otvor, díky kterému se dá lépe dýchat a ovívat se.
  • Masky byly vyrobeny z polyuretanu, niklu, papíru, plastu, plyše, houby, textilu, LED světel – takže různorodý materiál, žádné speciální drahokamy použity nebyly.
  • Nejtěžší maska je Páv, jen křídla váží okolo 15 kg, s celým kostýmem má okolo 20 kg.
  • Nejvyšší maska je Zmrzlina, měří skoro 2 metry, ale celkově největší maska je Bubák.
  • Celková cena masek se pohybuje okolo 15 tisíc eur, v přepočtu tedy necelých 400 tisíc korun.

Tajný vztah Kristýny a Andreje z Big Brothera. Znali se ještě před show

Související články

Další články

Nejnovější kauzy