Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Tomáš Řepka Jasmina Alagič StarDance 2019 Počasí

Nejnovější kauzy

Všechny Babišovy ženy: 7 DŮLEŽITÝCH JMEN, bez kterých se premiér neobejde!

+ Dalších 19 fotografií
Kauza Babiš
Andrej Babiš (64, ANO) je druhý nejbohatší Čech a vzhledem k drtivému vítězství jeho hnutí v loňských volbách i jeden z nejpopulárnějších politiků. Minulý týden ale přišel zvrat, po drsných slovech jeho syna Andreje Babiše mladšího (35), který tvrdí, že byl unesen na Krym, se pro premiéra zastavil čas. Naštěstí má kolem sebe osudové ženy, o které se může opřít!

V uplynulých dnech prožíval Andrej Babiš jedny z nejnepříjem­nějších okamžiků. A zdaleka to nekončí, zpověď jeho syna Andreje Babiše mladšího o údajném únosu na Krym přinesla do české politiky otřesy, které vyvrcholí v pátek hlasováním o nedůvěře vládě.

Premiér na to ale není sám. Kromě desítek poradců má kolem sebe ženy, na něž se může spolehnout. Přinášíme přehled sedmi z nich, bez kterých by život Andreje Babiše vypadal úplně jinak.

1. Adriana Scheibnerová

Rodačka z malinké obce Jasiny, která leží v někdejší Podkarpatské Rusi, je maminkou premiéra Andreje Babiše. Po druhé světové válce s rodiči odešla na Slovensko. V Bratislavě vystudovala Vysokou školu ekonomickou a získala práci ve Výzkumném ústavu drůbežářského průmyslu, později v Hydrologickém ústavu Slovenské akademie věd. Když si vzala Andrejova otce, stala se z ní Adriana Babišová.

Tam se ale její kariéra nezastavila, od 70. let pracovala jako tajemnice Ústavu marxismu-leninismu na bratislavské Univerzitě Komenského. Už z toho je jasné, že byla pro Babiše ohromnou inspirací. Samotný podnikatel a politik několikrát přiznal, že jeho maminka až do smrti usilovala o úspěch všech svých dětí.

2. Beatrice Babišová

Svou první manželku Beatu Adamovičovou poznal Babiš už při studiu na bratislavském gymnáziu. Chodit spolu začali až na univerzitě, to už ale nebyli spolužáci. Andrej studoval ekonomii, Beata medicínu.

Když Babiš působil na obchodní misi v Maroku, začala si Beata říkat Beatrice Babišová. A u francouzské verze svého jména už zůstala, žije totiž střídavě ve švýcarské Ženevě a Bratislavě. Momentálně pobývá se synem Andrejem Babišem mladším právě v alpské zemi. Mají spolu ještě dceru Adrianu Bobekovou.

3. Monika Babišová

S druhou láskou svého života se Andrej Babiš seznámil v 90. letech. Tehdy pracoval jako obchodní ředitel v Petrimexu, Monika, rozená Herodesová, dělala sekretářku. Občas si ale přivydělávala i jako modelka.

Monika se kvůli Andrejovi v polovině 90. let rozvedla a začali spolu žít. Mají spolu dceru Vivien a syna Frederika. V roce 2013 přijala Monika Andrejovo příjmení, aby se nejmenovala jinak než děti.

Vzali se až po více než 20 letech vztahu, velkolepá svatba se konala 29. července 2017. Andrej však před Moniku poklekl už dávno předtím, klaplo to ale až napodruhé. Povoláním je Monika interiérovou designérkou, po boku premiéra se ale hodně angažuje i ve státnických povinnostech, Česko reprezentuje především během cest do zahraničí.

4. Vivien Babišová

Babišova mladší dcera je tatínkovou dokonalou kopií. Když Andrej poprvé uspěl ve volbách a stal se vrcholným politikem, Vivien se ocitla v hledáčku novinářů. A protože měla Instagram, na několik měsíců se z ní stala internetová celebrita.

Po čase si ale Vivien Instagram uzamkla, velká pozornost jí zřejmě nedělala dobře. Největší zálibou Vivien jsou koně. Studuje na soukromé Prague British School.

5. Dita Protopopová

Dita Protopopová vstoupila do života Andreje Babiše poměrně nedávno. Na ministerstvu financí mu dělala poradkyni a od té doby se v politice drží. Především je ale autorkou zdravotní zprávy o psychické chorobě Andreje Babiše mladšího, která sehrála roli ve vyšetřování údajného dotačního podvodu v kauze Čapí hnízdo.

Zveřejnění zpovědi Babiše mladšího minulé pondělí pro Protopopovou znamenalo konec v politice. Alespoň dočasný. Pod tíhou mediálního tlaku, jak sama uvedla, rezignovala na post zastupitelky Prahy 8.

6. Lucie Kubovičová

Dalo by se říct, že mluvčí hnutí ANO Lucie Kubovičová prováží Andreje Babiše na každém kroku. Společně s marketingovým mágem Markem Prchalem pracuje na Babišově vystupování na veřejnosti.

Začínala jako redaktorka televize Nova, následovalo angažmá v Poslanecké sněmovně, dostala se i na ministerstva pro místní rozvoj a obrany.

Má za sebou jeden přešlap, který jí Babiš asi dlouho vyčítal. Jednou se totiž prořekla, že premiér neumí psát na počítači a příspěvky na sociální sítě za něj píše právě Prchal.

7. Karolína Slavíčková

Karolína sice studovala střední hotelovou školu, po maturitě ale zamířila na Univerzitu Jana Amose Komenského v Praze učit se žurnalistice. Pro Babiše natáčí videa z jeho cest. Fanoušky hnutí ANO informuje o premiérových zážitcích a na akcích také zpovídá další přítomné politiky.

Mohlo by vás zajímat

Další články