Trendy tagy Jiří Menzel Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

Všechno v pořádku! „Policie šaría“ neporušuje žádný německý zákon, zaznělo u soudu

Tohle je duchovní vůdce muslimů v německém městě Wuppertal.
Zdroj: facebook.com
Devět lidí ve výrazných vestách bylo v září zatčeno po výstupu na veřejnosti. V ulicích Německa se snažili odradit kolemjdoucí od návštěv různých diskoték, kasín a barů.

Nyní zazněl verdikt. Soud se usnesl, že skupinka aktivistů neporušila žádný zákon. Jejich uniformy se nijak výrazně nepodobaly těm policejním a navíc nikdo ze skupiny nepoužil k přesvědčování lidí násilí. Všechno je tak podle soudu v naprostém pořádku. Státní zástupce však podal okamžité odvolání.

Salafisty, jak si skupina říká, vedl pravděpodobně muž jménem Sven Lau. Ten si proti sobě poštval veřejnost, když na internetu pózoval u tanku a s kalašnikovem na krku. Následně mu byl zabaven i pas, vysvětluje BBC.com.

Celá skupina pak mimořádně pobouřila německou veřejnost. Té se nelíbilo jejich přesvědčování k něčemu, co nikdo z kolemjdoucích nechtěl. Jejich akt odsoudila i největší německá muslimská organizace. Podle nich tito aktivisté poškozují pověst německých muslimů. Jako reakce na tento čin salafistů byla uskutečněna demonstrace krajně pravicového hnutí Pegida proti islamizaci Německa.

Související články

Další články