Trendy tagy Čauky lidi SuperStar 2021 StarDance 2021 Výměna manželek 2021

Nejnovější kauzy

Všechno v pořádku! "Policie šaría" neporušuje žádný německý zákon, zaznělo u soudu

Tohle je důchovní vůdce muslimů v německém městě Wuppertal.
Zdroj: facebook.com
Devět lidí ve výrazných vestách bylo v září zatčeno po výstupu na veřejnosti. V ulicích Německa se snažili odradit kolemjdoucí od návštěv různých diskoték, kasín a barů.

Nyní zazněl verdikt. Soud se usnesl, že skupinka aktivistů neporušila žádný zákon Jejich uniformy se nijak výrazně nepodobaly těm policejním a navíc nikdo ze skupiny nepoužil k přesvědčování lidí násilí. Všechno je tak podle soudu v naprostém pořádku. Státní zástupce však podal okamžité odvolání.

Salafisty, jak si skupina říká, vedl pravděpodobně muž jménem Sven Lau. Ten si proti sobě poštval veřejnost, když na internetu pózoval u tanku a s kalašnikovem na krku. Následně mu byl zabaven i pas, vysvětluje BBC.com.

Celá skupina pak mimořádně pobouřila německou veřejnost Té se nelíbilo jejich přesvědčování k něčemu, co nikdo z kolemjdoucích nechtěl. Jejich akt odsoudila i největší německá muslimská organizace. Podle nich tito aktivisté poškozují pověst německých muslimů. Jako reakce na tento čin salafistů byla uskutečněna demonstrace krajně pravicového hnutí Pegida proti islamizaci Německa.

" style="border: none; position: relative; visibility: visible; display: block; margin: 0px; padding: 0px;" height="120px" width="400px">

Související články

Další články