Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Hana Krampolová koronavirus Extra Host (pořad) Počasí

Nejnovější kauzy

Minuty po výbuchu, který zabil 6 lidí: Všechno se třáslo, nic jsme neviděli!

Zdroj: Profimedia.cz
Po včerejším tragickém výbuchu v chemičce v Kralupech nad Vltavou na Mělnicku se sčítají škody, vyšetřování bude trvat měsíce. Jde o největší neštěstí takového druhu od 60. let minulého století. Na místě zahynulo 6 lidí, dva další dělníci jsou v péči lékařů. Svědci nehody popsali, jak se to celé semlelo.

Přibližně v deset hodin dopoledne vybuchl ve čtvrtek plyn v jedné z chemiček v Kralupech nad Vltavou. Vyšetřování zabere ještě dlouhou dobu, už nyní se však mluví o lidské chybě. Zemřelo šest lidí, o další dva dělníky pečují lékaři.

Původně se počítalo s desítkami těžce zraněných, a tak Vinohradská nemocnice v Praze aktivovala tzv. traumaplán. Ten po hodině a půl zase odvolala.

Nedaleko chemičky stojí i obchod s nehořlavými oděvy. „Byla to strašlivá rána. Všechno se třáslo, zdi i tabulky v oknech. Vyběhli jsme ven, ale nic nebylo vidět. Pak se najednou začali sjíždět hasiči i sanitky, houkalo jedno auto za druhým,“ vylíčil jeden z jeho zaměstnanců minuty po tragédii pro deník Blesk.

Jednalo se o areál firmy Synthos, která vyrábí emulzní kaučuky a zpěňovatelný polystyren. Nebylo to poprvé, co zde došlo k výbuchu. V roce 2015 se tam zranili dva lidé. Včera to navíc bylo přesně 73 let poté, co areál kralupské chemičky začaly bombardovat americké letouny.

Související články

Další články