Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Like House Tomáš z Brna

Nejnovější kauzy

VŠECHNO JE JINAK! Rakovina je jen zlá náhoda, špatný životní styl na nemoc nemá vliv, tvrdí vědci

Zdroj: twitter.com
+ Další 3 fotografie
Nejnovější studie, uveřejněné v časopise Science, potvrdily, že rakovina je skutečně dílem náhody. Vyvracejí tak domněnky většiny vědců, že za rakovinou stojí především genetická výbava nebo životní styl. Podle všeho je tedy úplně jedno, jak nezdravě nebo zdravě žijete, rakovinu si ve většině případů nemůžete přivodit sami.

Nejnovější studie skutečně prokazují, že chyby v DNA a následné mutace buněk způsobující rakovinu jsou skutečně náhodou. Skupina vědců, která výzkum prováděla, pracovala s daty pacientů nemocných rakovinou po celém světě Výsledky jsou skutečně ohromující.

Podle nich je více než 66 procent zhoubných onemocnění způsobeno náhodnými chybami v DNA. Pouze 29 procent je způsobeno životním stylem nebo prostředím a pouhých 5 procent je ovlivněno genetickými dispozicemi. Jednotlivé druhy karcinomů potom mají svá specifika

Nejvíce nevyzpytatelný je pak karcinom mozku nebo prostaty. V těchto případech se jedná o náhodu až v devadesáti pěti procentech Naopak životní prostředí a styl hrají zásadní roli při výskytu rakoviny plic.

Související články

Další články