Trendy
válka na Ukrajině EURO 2024 Clash of the Stars 8 Filmový festival Karlovy Vary 2024

Vše, co potřebujete vědět o 13. řadě StarDance: Desítka soutěžících a tanečky kolem poroty

Jana Paulová, Lucie Vondráčková a Marta Dancingerová si zatančí ve StarDance 2024.
Zdroj: Se souhlasem ČT / koláž eXtra.cz
Předchozí Další
+ Dalších 23 fotografií
STARDANCE 2024

Třináctá řada StarDance odstartuje na podzim tohoto roku a Česká televize již odtajnila kompletní obsazení. Za známé osobnosti budou soutěžit například Lucie Vondráčková nebo Marta Dancingerová. Za tanečníky se pak mezi sebou utká i jeden manželský pár. Kromě toho nás také čekají velké produkční změny. Zde najdete vše, co byste o nové řadě populární taneční soutěže měli vědět.

Porota StarDance 2024

Česká televize letos šokovala fanoušky StarDance, když oznámila, že ve třinácté řadě nebude přítomen porotce Zdeněk Chlopčík. Ten v této soutěži jako porotce působil od první řady, a jeho odchod tak byl velice překvapivý. Co bylo důvodem takhle radikálního rozhodnutí? "Podle mých informací si Chlopčík řekl o přidání na cesťáky z Ostravy, odkud jezdí na přímé přenosy, šéfka projektu Lucie Kapounová mu to měla odmítnout, tím pádem na to Zdeněk reagoval tím, že dopředu nepodepíše smlouvu. To mohlo Lucii urazit," řekl zdroj redakci eXtra.cz, jehož informace se dosud vždy ukázaly jako navýsost pravdivé. Z pochopitelných důvodů si ale nepřál být jmenován.

Na postu porotce jej podle slov ČT nahradí Jan Tománek. Ten se už v soutěži čtyřikrát představil jako profesionální tanečník a na židli porotce usedl v desáté a jedenácté řadě soutěže.

Od druhé řady se na místě porotkyně drží tanečnice a pedagožka Tatiana Drexler a je pravděpodobné, že bude v porotě i letos. Poslední tři řady s ní seděl v porotě bavič Richard Genzer.

Noví choreografové StarDance

Ke změnám dojde i na poli choreografie. Hlavní choreograf Marek Zelinka opustil svou pozici. Oficiálně kvůli tomu, že se tak sám údajně rozhodl, s ohledem na vyhazov porotce Zdeňka Chlopčíka ve stejném časovém období ale vyvstávají otázky, zda v soutěži před podzimní třináctou sezónou neprobíhá spíš nějaká zásadnější čistka a zbavování se nepohodlných. Ne jeho místě jej nahradí Ivana Hannichová a Martin Kolda.

Moderátoři StarDance 2024

Od první řady jsou moderátory StarDance herečka Tereza Kostková a moderátor Marek Eben. Přestože se v kuloárech proslýchá, že už by moderování této soutěže klidně pověsili na hřebík, ředitel Fridrich popřel, že by k tomu skutečně mělo dojít.

Soutěžící StarDance 2024

Deset soutěžících z řad celebrit je již odtajněno. Za ženy jsou to herečka Jana Paulová, zpěvačka Lucie Vondráčková, herečka Marta Dancingerová, kuchařka z MasterChefa Chili a šampionka bojových sportů Martina Ptáčková a za muže herec Filip Blažek, spisovatel Patrik Hartl, herec Oskar Hes, paralympionik Jiří Ježek a hudebník Ondřej Ruml.

Tanečníci StarDance 2024

Taneční páry třinácté řady StarDance utvoří s desítkou známých osobností Kateřina Bartuněk Hrstková, Adriana Mašková, Lenka Nora Návorková, Tereza Prucková, Andrea Třeštiková, Lukáš Bartuněk, Jakub Mazůch, Robin Ondráček, Martin Prágr a Dominik Vodička.

Kdy začne StarDance 2024?

Třináctá řada StarDance odstartuje stejně jako vždy na podzim, a to přesně v říjnu 2024. Vysílat ji bude Česká televize živě každou sobotu ve 20:00.

Pravidla StarDance 2024

Každému z párů udělí porota po skončení jeho vystoupení body na škále od 0 do 10. Následně se spustí divácké hlasování. Televizní diváci mohou pro své favority hlasovat formou SMS po dobu následujícího týdne. Tyto body se pak k těm od porotců přičtou tak, že pár s nejvyšším počtem hlasů získá počet bodů rovnající se počtu tanečních párů, a tak to postupuje do nuly.

Vítězové minulých ročníků StarDance:

V minulém roce se zatím posledními vítězi stali herečka Darija Pavlovičová a tanečník Dominik Vodička. Za nimi skončili olympionička Eva Adamczyková a tanečník Jakub Mazůch a třetí příčku obsadili kajakář Vavřinec Hradilek a tanečnice Kateřina Bartuněk Hrstková.

V předchozích ročnících byly vítězné páry následující:

GLOSA: Mikýřova úžasná pouť Survivorem. Mikyska vyhrál právem, ale pomohla mu zbabělost a krátkozrakost soupeřů

Související články

Další články

Nejnovější kauzy