Trendy tagy Jiří Menzel Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

Vše, co musíte vědět o dítěti Meghan a Harryho! Takhle zamává s pořadím na TRŮN

Zdroj:
+ Dalších 26 fotografií
Zpráva o těhotenství Meghan Markle (37) v pondělí obletěla svět a Británie se už nemůže dočkat. Princ Harry (34) se stane tatínkem už v dubnu příštího roku. Jak další královské miminko zamává s pořadím na britský trůn? Bude to vůbec princezna nebo princ? Přinášíme odpovědi na nejčastější otázky!

Už třetí měsíc po svatbě počali princ Harry a Meghan Markle královské miminko. Minulý pátek to oznámili rodině, dnes oficiálně celému světu. A nejenom Velká Británie jásá a ptá se, co všechno bude děťátko čekat.

Jak se promíchají následníci britského trůnu?

Na „jedničce“ zůstává princ Charles (69) následován synem princem Williamem (36). Jeho prvorozený syn princ George (5) je pravděpodobně posledním, kdo má šanci se za svého života na britský trůn posadit. Čtvrté a páté místo v pořadí náleží princezně Charlotte (3) a princi Louisovi (5 měsíců).

Až na šesté příčce se nachází princ Harry, tudíž jeho první potomek se umístí jako sedmý čekatel na britskou korunu. Pravděpodobnost, že se někdy dočká, je mizivá.

Následníci britského trůnu.

Jak se bude jmenovat?

Spekuluje se, že v případě narození holčičky jí dají Harry s Meghan jméno Diana. Princova tragicky zesnulá maminka by jistě měla radost. Kurzy sázkových kanceláří ale nejvíc ukazují na jména Victoria nebo Alice. Pokud se narodí chlapeček, může to být Arthur, Albert nebo Philip.

Bude to vůbec princezna nebo princ?

Nebude, protože král Jiří V. (†70) v roce 1917 užívání tohoto titulu omezil. Chlapeček bude hrabě z Dumbartonu, holčička Lady (křestní jméno) Mountbatten-Windsor. Právo na udělení výjimky má jako jediná královna Alžběta II. (92), neočekává se však, že by k tomuto kroku přistoupila.

Kdy a kde se miminko narodí?

Předpokládá se, že by mohla Meghan Markle rodit v St Mary's Hospital v Paddingtonu, kde už třikrát úspěšně rodila Kate Middleton (36). V roce 1984 se tam narodil i princ Harry. Poloha této porodnice je velmi praktická, leží totiž jen nepatrný kousíček od Kensingtonského paláce. Je ale možné, že se pokrokářka Meghan rozhodne rodit doma.

Související články

Další články