Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Miloš Jakeš koronavirus Extra Host (pořad) Počasí

Nejnovější kauzy

„Však vašu pi*u sem taky neviděl a věřím, že ju máte!“ Jak vznikla tahle hláška a další 4 věci, které nevíte o filmu Dědictví aneb Kurvahošigutntag!

Bolek ve své nejlepší formě.
Zdroj: archiv
+ Další 3 fotografie
V roce 1992 natočila Věra Chytilová geniální film, který bude navždy patřit do pokladnice české kinematografie. Dědictví aneb Kurvahošigutntag je skvost a popisuje divoká léta po pádu železné opony. Bolek Polívka jako Bohuš perlí v každé větě a jeho herečtí kolegové také perlí! Co jste ale o filmu nevěděli?

1. Však vašu piču sem taky neviděl a věřím, že ju máte!

Během oběda v luxusní restauraci zazněla tahle hláška a Ivana Chýlková v roli doktorky se mohla propadnout. Původně řekl Bolek Polívka tuhle hlášku mimo natáčení, ale líbila se natolik, že byla ihned zařazena do filmu.

2. Tajemství bazénku z oslavy

Irenka se svléká, něžně nožkou zkouší vodu a pak skočí perfektní šipku do bazénku, kde obejme svého sponzora Bohuše. Tuhle scéna si pamatuje každý. Jenomže bazének byl na zahrádce paní Pantůčkové, majitelky pozemku, postaven pouze pro účely filmu. A tak jí po natáčení zůstala na zahradě obrovská díra.

3. Název filmu

Původně se měl film jmenovat „Štěstí je krásná věc“. Od toho se upustilo a snímek se přejmenoval na „Dědictví“. Až později se k další variantě názvu přidalo „aneb Kurvahošigutntag“.

4. Jak film vznikl?

Když byl Bolek Polívka s rodinou na procházce, viděl opilého člověka, který na něj začal křičet. „Poli, toto všecko je moje! Já si ťa najdu třeba v Paříži! Taxálem dojedu.“ A tak ho napadl film o muži, co nezvládá své zděděné miliony.

5. Jak se Irenka k roli dostala

Svůdná Šárka Vojtková dostala Irenku díky fotografovi Kratochvílovi. Tomu pózovala už od patnácti let a fotila reklamní kampaně. A protože Kratochvíl také fotil Polívku a jeho tehdejší manželku Chantal Poullain, doporučil Šárku na konkurz filmu.

Související články

Další články