Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Nela Slováková koronavirus Extra Host (pořad) SuperStar 2020

Nejnovější kauzy

Vrtulník, policisté, 5 hasičských vozů… Záchranáři jeli k ohlášené nehodě zbytečně. Byl to žert!

Zdroj: archiv
+ Další fotografie
Nechutné zneužití
V akci bylo pět hasičských vozů, dvě policejní hlídky, záchranáři a vrtulník. Všichni záchranáři se chovali profesionálně a na ohlášeném místě byli do 15 minut. Jenže tam zjistili, že k žádné nehodě nedošlo. Někdo si z nich vystřelil.

Podle informací České televize anonymní oznamovatel nahlásil vážnou nehodu dopravní nehodu u Kotvrdovic na Blanensku. Do akce se rychle zapojilo pět hasičských vozů, dvě policejní hlídky, záchranáři a vrtulník. Všichni profesionálové na místo jeli zbytečně. Žádná nehoda se nestala.

Někdo se rozhodl ke krutému vtipu, i když mu z zneužití tísňových linek hrozí pokuta až 200 tisíc korun.

„Měla to být vážná dopravní nehoda s těžce zraněnými, dokonce tam mělo být i zranění smrtelné,“ uvedla pro ČT mluvčí Zdravotnické záchranné služby Michaela Bothová.

„Všichni jsme hledali místo nehody, nehoda měla být tragická, takže šlo o čas. Hledali jsme i v okolí, projeli jsme silnice k průmyslové zóně, cestu k letišti, ale nikde nic,“ dodává mluvčí Hasičského záchranného sboru Jaroslav Mikoška.

Všechny složky systému byly na místě asi hodinu. Hodinu trval zcela zbytečný výjezd. Celých 60 minut záchranáři a policisté chyběli někde, kde jejich pomoci bylo skutečně třeba.

Policisté po anonymním oznamovateli pátrají, věří, že se ho podaří najít. „Proč jen pokuta. Zavřít na 2 roky a bude mít dost času, aby se zamyslel, jestli takový žert ještě někdy zopakuje. Méně filozofovat a více trestat,“ myslí si v diskuzi pan Martin. A nutno uznat, že není sám, kdo se na krutého vtipálka pořádně zlobí.

Související články

Další články