Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Vendula Pizingerová koronavirus Extra Host (pořad) SuperStar 2020

Nejnovější kauzy

Vrhání nožů není počítačový trik a další: Co jste nevěděli o pohádce Nebojsa

Zdroj: csfd
+ Další 2 fotografie
zajímavosti
Česloslovenská pohádka Nebojsa z roku 1988 vyvolává dnes v divácích vzpomínky na dětství. Jedna z nejúspěšnějších pohádek tehdejší doby si i přes svou poměrně ponurou atmosféru získala spoustu dětských srdcí. Ta sice teď už bijí v dospělých tělech, lásku k této klasice však nezapřou. I tak se ale najdou zajímavosti, o kterých milovníci Nebojsy nemají ponětí.

Nebojsa je jednou z pohádek, kterou lidé buď milují, nebo nemohou vystát. Temná atmosféra doprovázející diváky téměř po celou dobu snímku je právě tím, co lidi k televizní obrazovce buď přitáhne, nebo je naopak donutí přepnout. Milovníků této klasiky je ale rozhodně víc než těch, kterým se nelíbí. A právě příznivci Nebojsy dychtí po informacích, které z jeho sledování zjistit nemohli. Přinášíme vám 5 zajímavostí, které jste o legendární pohádce určitě nevěděli.

  1. Hlavnímu hrdinovi propůjčil v české verzi hlas Zdeněk Podhůrský.
  2. Ve slovenské verzi byla hlavní ženská role předabována Zdenou Studenkovou.
  3. V pohádce se objeví i větrný mlýn. Tentýž mlýn jste mohli zahlédnout i v pohádce O statečném kováři.
  4. Scéna s vrháním nožů není zásluhou počítačových triků. Nože po hlavním hrdinovi házel muž, který se jejich vrháním živil v cirkuse.
  5. Závěrečnou píseň k pohádce nazpíval známý komediální herec Ondřej Havelka.

Související články

Další články