Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek Výměna manželek 2022 válka na Ukrajině MS v hokeji 2022

Vrcholí meteorický roj Kvadrantidy: Jakou energii s sebou přináší společně s novoluním Kozoroha?

hvězdná obloha, hvězdy
Zdroj: Pixabay
astro

Už v pondělí 3. 1. 2022 můžeme být svědky pravidelně se opakujícího meteorického roje, který se na nebi ukáže vždy začátkem roku. Podívejte se, jakou  přináší energii v kombinaci s kozorožím novoluním a co to pro vás znamená.

Už 3. ledna můžeme očekávat mimořádný astronomický úkaz. Naše planeta proletí proudem uvolněných částic, které pochází z vyhaslé komety 2003 EH1. Jde o opakující se jev, který můžeme na obloze pozorovat vždy začátkem roku.

Novoluní posílí účinky meteorického roje

Meteorický pravidelný roj Kvadrantid nabídne v tomto dni zvýšený výskyt padajících hvězd, je tak ideální čas si něco přát! Stará pověra totiž praví, že kdo vysloví své přání při padající hvězdě, tomu ho vesmír splní. Navíc bude Měsíc v novu, jelikož ještě v neděli 2. 1. 2022 nás čeká novoluní ve znamení Kozoroha. Energie kolem vás tak můžete vnímat jako silné a zároveň protichůdné.

Roj letos vyvrcholí v pondělí tři dny po začátku nového roku. Na nebi nabídne unikátní podívanou, tentokrát nebude Měsíc, vzhledem ke své fázi, rušit svým svitem. Zkuste využít místo, kde nebude pouliční osvětlení, a vydejte se do přírody za město.

Přichází procitnutí

Pondělí nabídne naprosto unikátní podmínky, které se dříve než za tři roky nezopakují. Nejlepší čas k pozorování bude kolem 21:40 SEČ. V tuto hodinu by měly mít meteory ty nejdelší dráhy a jejich viditelnost by tím měla být posílena. Z radiantu v souhvězdí Pastýře bude létat až 120 meteorů za hodinu!

Využijte pokračující sílu novoluní, která na meteorický roj plynule naváže. Dává vám to velkou šanci změnit zaběhnuté cesty a vydat se směrem, na který jste do teď neměli odvahu. Zároveň vám to umožní vystoupit z komfortní zóny a procitnout.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy