Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Hrdinové ze záchranky StarDance 2019 Horoskop Počasí

Nejnovější kauzy

VRCHOLÍ meteorický roj GEMINIDY: Dnes v noci se vám budou plnit i tajné sny

Je to tady
Padající hvězdy, létavice. Tak se lidově nazývají meteory - náhodné světelné úkazy viditelné každou jasnou noc na nebi. Každoročně se můžeme kochat pravidelnými meteorickými roji, jednou za čas velmi vzácně i tzv. meteorickým deštěm. Právě dnes, 14. prosince, mezi půlnocí a čtvrtou hodinou ranní se vyplatí pozorovat oblohu, kterou rozzáří Geminidy. Čeká nás nezapomenutelná noc splněných přání. Nezaspěte ji!

Déšť jménem GEMINIDY a Vánoční kometa

Dneškem vyvrcholí meteorický roj Geminidy. Kromě padajících hvězd však můžete na noční obloze pozorovat i kometu Wirtanen, která se k Zemi vrátila po více než pěti letech. Vysokou aktivitu můžete sledovat během obou nocí kolem vrcholu. Tedy ze čtvrtku na pátek a také z pátku na sobotu. Tedy dnes. Za hodinu tak můžete vidět desítky meteorů a nebude vás rušit ani svit Měsíce.

V těchto dnech se na noční obloze zjevuje i vánoční kometa Wirtanen, která se k Zemi přiblíží nejblíže 16. prosince. Jde o desátý nejbližší průlet jakékoliv komety kolem naší planety.

Nemáte čas zírat na oblohu, pozorujte na netu

Meteory uvidíte pouhým okem a při optimálních podmínkách zaznamenáte i vánoční kometu. Pokud chcete vidět co nejvíce meteorů, nejlépe bude, když odejdete mimo světelný smog města. Nezapomeňte se však teple obléci. Oči si přivyknou na tmu přibližně za třicet minut. Smartphony na chvíli odložte, jinak nic neuvidíte. Kometu hledejte vysoko nad obzorem při souhvězdí Býka. Pokud by měla nižší jasnost, pro jistotu si vezměte dalekohled. Meteory vylétávají zdánlivě ze souhvězdí Blíženců, po kterých nesou i pojmenování. Při jejich pozorování se nemusíte zaměřovat pouze na souhvězdí. Pokud by nevyšlo počasí, meteorický roj můžete sledovat i na internetu. Živý přenos nabízí například YouTube kanály.

Geminidy vám splní přání

Nejvíce padajících hvězd budeme moci pozorovat dnes, kdy se nad našimi hlavami prožene meteorický roj Geminidy. Proto byste si měli pro tuto noc vyhledat klidné, světly nerušené místo, abyste si mohli dobře rozmyslet, co si budete přát. Soustřeďte se na své přání a vyšlete vaši prosbu k nebesům. Díky vesmírné síle a hvězdnému prachu, který s sebou Geminidy nesou, je velká pravděpodobnost, že se vám vaše přání brzy vyplní.

Vaše tělo zaplaví hormony vášně a štěstí

Zajděte si se svou láskou na předvánoční večerní procházku nejlépe s dalekohledem a romantiku máte zaručenou! Stačí najít na noční obloze souhvězdí složené z obrazců dvou lidských postav a překvapit svého partnera zářivým vesmírným úkazem. A pokud plánujete první rande, nenajdete oslnivější příležitost, než právě tuto. Citlivé dušičky vám okamžitě podlehnou!

Využijte kouzla padajících hvězd!

Tento vesmírný déšť pojmenoval latinský výraz Gemini. Z našeho pohledu totiž roj vylétá právě ze souhvězdí Blíženců. Jeho jedinečná energie je obzvláště vhodná k různým magickým rituálům a pro věštbu, protože posiluje jasnovidectví. Pusťte se do nich právě teď!

Mohlo by vás zajímat

Další články