Poslední milenka Petra Hapky (†70) Kateřina Klepišová (†22) byla s umělcem asi tak z čisté lásky jako Ivana s Mistrem. I když se studentka Literární akademie snažila působit před novináři jako „svatádalanevě­dělakomu“, málokdo jí věřil, že to s Hapkou myslí upřímně.

Teď se navíc provalilo, že tahle lolitka se snažila uzurpovat jmění nemocného starce. Muzikant sice vždycky prohlašoval, že mu je jedno, proč s ním ženy jsou, ale podle odporných praktik Klepišové by se mohla učit každá zlatokopka.

Podle svědka, který promluvil pro deník Blesk, totiž skladatele studentka navštívila letos v bohnické léčebně a chtěla po něm podepsat papíry, aby mohla dědit, čemuž Hapkova rodina naštěstí zabránila. Blesk se snažil Klepišovou kontaktovat, jenže marně. Telefon vůbec nezvedá, což nám nepřipadá podezřelé ani trochu.

Sama totiž kdysi v rozhovoru pro Mladou Frontu uvedla, že se po Hapkově smrti předávkuje prášky a zapije je whiskou. Je tak dost možné, že už to Klepišová udělala a teď už je na druhém břehu řeky spolu s Petrem.