Tak to je síla a vrchol nezodpovědnosti k tomu! Hlídka domašovských policistů kolem šesté hodiny ranní zastavila podivně jedoucí auto. Jaké překvapení bylo, když vozidlo řídila těhotná žena, která byla namol opilá.

Na vozidlo Peugeot podivně kličkující po silnici mezi Říčany a Domašovem upozornil další ze šoférů, který viděl, že před ním jedoucí osobní auto několikrát málem vjelo do příkopu a dokonce se na poslední chvíli vyhnulo čelnímu střetu s protijedoucím kamionem. Policisté okamžitě začali po nebezpečném řidiči pátrat a během pěti minut podezřelé vozidlo zastavili.

Za volantem seděla silně opilá třiatřicetiletá žena v devátém měsíci těhotenství. Dechová zkouška u nastávající maminky prokázala téměř tři promile alkoholu v dechu. „Žena přiznala, že předchozí noc strávila konzumací alkoholu v jednom z nonstopů,“ uvedla mluvčí jihomoravské policie Petra Vedrová.

Po vystřízlivění a dalších provedených úkonech teď nezodpovědnou řidičku čeká obvinění z přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky.