Trendy tagy Jiří Menzel Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

Vrchní velitel armády Rambohafík: Poprava paničky v přímém přenosu kvůli „fašounům“!

Karla Šlechtová a její Rambohafík.
Zdroj: extra.cz
+ Dalších 10 fotografií
GLOSA Mohla být nechtěně zábavným článkem i chystané nové vlády, místo toho Karla Šlechtová (40) sebe a hlavně svého populárního psíka Rambohafíka Jesse připravila o armádní pelech. Proč je podle mě chvílemi úplně „tupá“ a naopak proč se kolem ní tolik hysterčí?

Pamatuju si, že když bezpohlavně působící politička v roce 2014 nastoupila na místo ministryně pro místní rozvoj, všichni o ní obdivně mluvili jako o výkonné mašině na rozhodnutí a jako o ženě, která rozumí dotacím, všechny získá a dobře rozdá.

To byla ještě fajn a nijak na sebe neupozorňovala. Tedy kromě trapasu s Valentinem Rossim.

Praštila se o tank?

Pak se ale Karla Šlechtová stala ministryní obrany a zjevně se při inspekci armádních základen pořádně majzla o hlaveň tanku, protože jinak si nelze vysvětlit, proč se z ní skoro ze dne na den stala „pošahaná“ slavomanka.

Stačí si připomenout plácání o tom, jak vlastní červené tlačítko, nedůstojné focení Rambohafíka na hrobu vojáka a další mediální prezentace, která je leda tak pro ostudu. Sem tam jen získala body s prvním psem ministerstva obrany, ale byly to hodně laciné a prchavé body.

Jak si upletla oprátku

Sebevraždu pak spáchala, když docela rozumně vydedukovala, že asi nemá podporu Babiše (63), když do ní šijí hlavně Lidové noviny.

Ano, jasně, patří do svěřeneckého fondu, kam je pokrytecky poslali poslanci, aby Andrej neměl tolik moci, ale kdyby si někdo myslel, že dál nepíšou, jak předseda vlády nesrozumitelnou češtinou píská, asi by byl takový člověk hodně velkým naivou.

Pravda se ale nahlas říkat nesmí, takže si Šlechtová nad sebou pravděpodobně vynesla rozsudek.

Zachrání ji milovaný Zeman?

Karla se ale stále cítí jistá v kramflecích. Má sympatie prezidenta Miloše Zemana (73), kterého podle svých slov miluje. Chová se k němu tak, jako by byl car nebo Capo di Tutti Capi, kde jen líbání prstenu chybí. I když, kdo ví…

Je ale zvláštní, že ji hlava státu na oplátku vůbec podporuje. Kdyby si stále neprotiřečila (hlava Zemana, aby bylo jasno), Karlička se nikdy nemohla stát ani šéfkou resortu obrany.

Zeman totiž už víc než pět let tvrdí, že bude jmenovat jen odborníky, přičemž Šlechtová si dodnes myslí, že Adolf Hitler nezapříčinil druhou, ale první světovou válku, a hrob neznámého vojína určitě považuje za nějaký fake profil.

VIP salónek je fajn

Na druhou stranu třeba kritizovat ji za používání VIP salónku na letišti je vyloženě trapné. Babiš se tváří znechuceně, prý se musí šetřit. Neskutečný populismus.

Nevím, jak ostatní, ale já fakt nechci, aby členové vlády jezdili do práce na otřískaném kole, volali z Nokie 5510, jedli v hnusné závodce sekanou z kopyt za tři padesát a brali třináct tisíc hrubého.

Když už jednou chceme, aby spravovali naši zemi, měli bychom jim dopřát nějaký komfort. A pokud sice utratí za rok 300 tisíc za salónky, pak ale letí ekonomickou třídou, nic se nestalo. Nestalo by se, ani kdyby létala první třídou.

Sám bych ani okem nemrkl, kdyby používala armádní či vládní letadla a vyšla nás ročně na desítky milionů. Rozhoduje o stovkách miliard a my jí budeme vyčítat drobásky? Trapné.

Okamura má z Babiše radost

Celé se to stejně nakonec zdá jako úlitba straně SPD, což je ta, v níž známe jen Tomia Okamuru (45) a pak pár bláznů, když sem tam plácnou nějakou extremistickou blbost. O téhle partaji Šlechtová řekla, že je fašistická, s čímž se dá polemizovat, ale rozhodně bych si nedovolil nesouhlasit.

Polojaponský nepřítel cizáků Tomio se však naštval a dokola žádá, aby ji premiér odvolal.

A Babiš si musí udržet jeho přízeň, protože neví, jestli ho ještě nebude potřebovat, kdyby vláda se socdem a komanči nedopadla. Proto Karlu obětuje.

Ta je ale na druhou stranu hloupá, že mu párkrát sama nahrála na takovou smeč, kdy ji už ani Zeman nezachrání. Chudáka Rambohafíka už teď nebudou přes den venčit tříhvězdičkoví generálové, nebude okusovat červené tlačítko a za chvíli bude označkovávat už jen úřad práce…

Související články

Další články