Trendy
válka na Ukrajině Výměna manželek 2024 MS v hokeji 2024 Survivor 2024 - aktuálně

Vrchní soud snížil trest Jaroslavu Bartákovi: Lékař si odsedí celkem 18 let

Vrchní soud snížil trest Jaroslavu Bartákovi: Lékař si odsedí celkem 18 let
Zdroj: profimedia.cz
Konečné rozhodnutí
Lékař Jaroslav Barták (61), který si aktuálně odpykává dvanáctiletý trest za znásilňování svých asistentek, si ve vězení pobude dalších 6 let. Původně měl za plánování a vydírání dostat osm let, ale Vrchní soud v Praze v úterý původní rozsudek o dva roky snížil.

Zvrhlý lékař Jaroslav Barták dostal za plánování vražd a vydírání šest let. V úterý o tom rozhodl Vrchní soud v Praze. Původní trest, o kterém rozhodl liberecký krajský soud, měl být osm let. Vrchní soud v Praze definitivně rozhodl a trest mu snížil o dva roky, protože došel k závěru, že se řízení táhne už příliš dlouho.

"Při ukládání trestu jsme přihlédli k době trvání trestního řízení, na jehož délce nemá pan obžalovaný žádnou vinu. Je to záležitost, pravda, justice," řekl soudce. "Trest je tak nízký vzhledem ke stadiu trestného činu, který se nepřiblížil žádným způsobem k dokonání toho činu," dodal.

Šestiletý trest se Bartákovi začne počítat až v roce 2023 poté, co mu skončí aktuální trest. K dvanáctiletému trestu za mřížemi byl odsouzen kvůli znásilňování a trýznění svých asistentek. Byl prezidentem pražské Polikliniky Modřany a v té době znásilňoval, bil, vydíral či jinak zneužíval své asistentky. Bylo jich minimálně jedenáct.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy