Trendy tagy Čauky lidi SuperStar 2021 StarDance 2021 Výměna manželek 2021

Nejnovější kauzy

Vrazili do něj hůl, stříhali ho nůžkami a pak zapálili! Chcete vidět tváře mladých vrahů, kteří v Pardubicích z legrace umučili muže?

Vrazili do něj hůl, stříhali ho nůžkami a pak zapálili! Chcete vidět tváře mladých vrahů, kteří v Pardubicích z legrace umučili muže?
Zdroj: policie ČR
Pamatujete si na případ z Pardubic, kdy dva mladí kluci besitálně umučili muže? Vrazili do něj hůl i nůžky. Muž umíral několik hodin. Zákon neumožňuje, abychom vám v médiích mladistvé vrahy ukazovali. Nyní se to ale možná změní.

Poslanec Jeroným Tejc (ČSSD) chce změnit dosavadní legislativu o nezveřejňování indentity nezletilých pachatelů. Z jeho strany jde o ochranu veřejnosti před mladistvími delikventy.

Takový případ se stal třeba v Pardubicích, kde dva kluci bestiálně umučili muže - více ZDE

Společnost má podle Tejce právo vědět, kdo je pachatel, aby se mohla ochránit. Mělo by být zmíněno jméno a trvalé bydliště u pachatelů ve věku od patnácti do osmnácti let.

Veřejnost by podle Tejce neměla žít ve strachu, kdo je pachatel a jestli nepochází ze stejného města nebo vesnice. Nový návrh by se týkal především vražd a dalších násilných trestných činů.

Tejc nevidí důvod, proč by měl být mladý pachatel chráněn anonymitou. Spáchal trestný čin a mělo by se vědět, o koho jde, myslí si Tejc.

Jenže ostatní politici jsou proti. Například pro ministra spravedlnosti Roberta Pelikána je nový návrh proti smyslu původního zákona. Pelikán to uvedl pro iDnes.cz. Poslanec za ČSSD Jan Chvolka také nevidí sebemenší důvod, proč by se měl stávající zákon měnit. Nezletilý pachatel by prý měl mít šanci se do společnosti později znovu začlenit. Kdyby se odhalila jeho totožnost, bylo by to o poznání složitější.

Související články

Další články