Český Viktor Čistič, tak by se dal nazvat osmnáctiletý Jakub Doležal, který v případu vraždy patnáctileté Petry figuruje coby pomocník s mrtvým tělem. Podle svých slov jednal pod pohrůžkou vraha Michala Kisiova, podle znechucené veřejnosti měl jakkoliv zasáhnout a podílí se tak na hrůzném případu stejnou měrou.

Jakubova rodina teď v Jihlavě zažívá krušné časy, on sám je pod policejní ochranou coby korunní svědek. Jen co vytáhne paty z bytu své matky, už kolem něj krouží nenápadně v civilu oblečení policisté a hlídají každý jeho krok, doprovázejí ho i do školy, kam si šel jen něco vyřídit. Jakubovo svědectví je pro ně důležité, navíc stále hrozí, že se mu někdo za vraždu dívky pomstí. Na Kisiova a Zavřela totiž lidé do vazební věznice nemohou.

Ti mohou být v jihlavské vazbě až půl roku, ale veselo jim tam není. Muklové totiž vědí, co Michal s Tomášem provedli, a násilí na dětech se mezi vězni neodpouští. Oba jsou ve špatném psychickém stavu, ale ne z toho, že by je trápilo svědomí. Mají strach, co jim vězni provedou.

Pohřeb Petry je naplánován na tuto středu od 10 hodin a policie je v pohotovosti, aby zabránila případným protestům. Až bude celé vyšetřování u konce, chystá se Jakub Doležal odstěhovat z Jihlavy. A začít někde nový život.