„Krajští kriminalisté vyšetřují případ násilného trestného činu vraždy a pokusu vraždy, ke kterému došlo v noci ze soboty na neděli v jedné z obcí na Děčínsku. Děčínským policistům se podařilo v krátké době zadržet podezřelého pětatřicetiletého muže. Ten se kriminalistům v postavení podezřelého doznal k vraždě nezletilé dívky a pokusu vraždy mladistvé,“ uvedla Hyšplerová pro Blesk.

Tragédie se odehrála v Doubici nedaleko Krásné Lípy. Obec má zhruba stovku obyvatel. Právě zde si Karel Gott postavil svou vilu. Podle místních je obětí čtrnáctiletá dívka, druhé dívce, která přežila, je 16 let. Muž se do obce podle Deníku přestěhoval nedávno. Dívky však z obce nepocházejí. „Byly tady na návštěvě, nemají tady ani chalupu. Celá obec je z toho zdrcená,“ řekl Blesku jeden z obyvatel.

„Mohu potvrdit, že v Doubici jsme v neděli kolem 9:45 na výzvu policie zasahovali. Vzhledem k počínajícímu vyšetřování kriminální policií nebudeme poskytovat bližší informace,“ uvedl mluvčí záchranářů Prokop Voleník.

Muže už kriminalisté obvinili z dvojnásobného pokusu o vraždu. Může si odpykat 15 až 20 let ve vězení a není ani vyloučen výjimečný trest. Muž se k činu údajně přiznal a policie tak bude státnímu zástupci podávat podnět k jeho vzetí do vazby.