Trendy
Výměna manželek 2024 válka na Ukrajině Survivor 2024 Survivor 2024 - aktuálně

Vražedné bouřky v Česku udeřily: Strom spadl na auto, zabil 2 lidi, děti jsou v nemocnici

(ilustrační foto)
Zdroj: hzscr.cz / profimedia
smrt

U Čížové na Písecku spadl strom na osobní auto a zabil dva lidi. Nehodu nepřežili muž a žena, kteří seděli na předních sedadlech. Ve fiatu cestovaly i dvě nezletilé děti, které utrpěly zranění. Záchranáři je převezli do písecké nemocnice. ČTK to řekla mluvčí jihočeské policie Štěpánka Schwarzová.

Silná bouřka v okolí Čížové podle ní způsobila pád několika stromů. "Bohužel jeden zasáhl i automobil," uvedla mluvčí.

Dodala, že bouřka komplikuje provoz na více jihočeských silnicích. Například v centru Českých Budějovic hasiči odstraňují popadané větve.

Od 17:30 měli kvůli bouřce zatím 40 výjezdů. "Nejzasaženější je Písecko a Českobudějovicko," uvedla mluvčí jihočeských hasičů Vendula Matějů.

Česko zasáhly opět silné bouřky

"Přes jižní části Vysočiny postupuje k severovýchodu pravděpodobná supercelární bouřka s možností přívalových srážek a velkých krup. Buňka prozatím neslábne, doporučujeme sledovat meteorologický radar. Další oblast intenzivních bouřek je v jižní části Plzeňského kraje a v jižních Čechách. Buňky s bílými odrazy mohou produkovat lokálně větší kroupy a přívalové srážky, zejména ta, která se aktuálně nachází na Písecku," upozorňuje ČHMÚ.

K tragické události, při které spadl strom na osobní automobil a zabil dva lidi, se vyjádřila na Twitteru i policie ČR.


"Tragická událost, která se stala u Čížové na Písecku, si vyžádala dva dospělé lidské životy a dvě zraněné děti. Při pádu několika stromů bohužel jeden z nich zasáhl projíždějící vozidlo, jehož řidič neměl šanci se střetu vyhnout. Na místě jsou všechny složky IZS."


Související články

Další články

Nejnovější kauzy