Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Jolanda Ivana Gottová Peče celá země Mandrage

Nejnovější kauzy

Vražedná mamba na útěku už stačila uštknout ženu: Její jed je smrtelný a umírání kruté!

Mamba uštkla svou majitelku a je na útěku
Zdroj: Policie ČR
Smrtelně jedovatý had se plazí po Praze a nedaří se ho vypátrat. Jedná se o mambu zelenou, která utekla své majitelce. Tu předtím uštkla a žena skončila v motolské nemocnici. Uštknutí v průměru asi dvoumetrového hada je téměř vždy smrtelné, člověk zemře na ochrnutí dýchacího svalstva, někdy už do hodiny.

Policie a specialisté na odchyt jedovatých hadů mají napilno. „Pražská policie od včerejšího večera dosud bezvýsledně hledá smrtelně jedovatou mambu zelenou, jejíž poslední výskyt byl zaznamenán v jednom z pronajatých bytů v Hlubočepích, ulice V Bokách I. V souvislosti s událostí policie evakuovala obyvatele dotčeného domu a požádala o spolupráci specialisty na odchyt jedovatých hadů. Přes nezbytná opatření a usilovnou snahu policistů i specialistů se do současné doby nepodařilo nebezpečného hada odchytit,“ uvedl policejní mluvčí Jan Rybanský.

Had předtím patrně stačil uštknout svou majitelku. Třicetiletá žena byla podle záchranářů resuscitována a převezena do nemocnice v Motole.

Odborníci doufají, že při takto nízkých venkovních teplotách se had nevydal nikam na cesty a je někde zalezlý, jenže se pořád nepodařilo zjistit kde.

Mamba zelená je velice jedovatá, nebezpečná, útočná a rychlá. Pokud někoho uštkne, bývá to smrtelné, příznaky se dostavují do čtvrt hodiny. Patří mezi ně místní odumírání tkáně, bolest hlavy, dýchací obtíže, ochrnutí.Není-li okamžitě zahájena léčba, začnou se objevovat vážnější příznaky a oběť umírá na udušení způsobené ochrnutím dýchacího svalstva. Smrt může nastat podle druhu a vážnosti uštknutí již do jedné hodiny. Mamba žije převážně v korunách stromů, loví ale i na zemi a ráda se schovává v křoví. Policie volá po obezřetnosti.

Mohlo by vás zajímat

Další články