Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Nela Slováková koronavirus Extra Host (pořad) SuperStar 2020

Nejnovější kauzy

Vražedkyně Janáková míří za mříže: Soud odvolal přerušení trestu, pobude tam 28 let

Zdroj: Profimedia.cz, Google StreetView
+ Další fotografie
návrat do vězení
Vražedkyně Petra Nová, dříve Janáková, si to asi takto nepředstavovala. Nejvyšší soud zamítl její dovolání a rozhodl o odvolání přerušení výkonu trestu a Nová si tak začne co nejdříve odpykávat třicetiletý trest ve vězení. Nová skončila za mřížemi za vraždu sběratele mincí a za několik dalších pokusů o vraždu. Trestu se chtěla vyhnout prostřednictvím těhotenství.

Plán s otěhotněním jí moc nevyšel. Potom, co byla v červnu letošního roku propuštěna na svobodu, ji opavský soud po pěti měsících poslal zpátky za mříže. Malého synka si vražedkyně tedy moc neužila. Nová se vrátila do vězení kvůli křivému obvinění dozorce, který ji měl údajně znásilnit.

Místopředseda krajského soudu v Ostravě Igor Krajdl potvrdil, že se Nová vrátí zpět do běžné věznice ještě před uplynutím roční doby, kdy měla zůstat s dítětem na svobodě. Jako důvod soud uvádí, že Nová za mřížemi prokazatelně otěhotněla záměrně.

„K otěhotnění nedošlo za okolností, které dříve odsouzená uváděla, naopak si těhotenství přivodila zcela úmyslně, aby se vyhnula výkonu trestu. Z tohoto důvodu soud přerušení výkonu trestu odvolal a trest znovu nařídil,“ uvedl televizi Prima Krajdl.

Podle soudu Nová netrpí pocitem viny, nepociťuje žádnou lítost a odpovědnost za spáchané činy připisuje jiným lidem. Za mřížemi ji čeká ještě 28 let, dva roky si již odseděla.

Související články

Další články