Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Nela Slováková koronavirus Extra Host (pořad) SuperStar 2020

Nejnovější kauzy

VRAŽDY NA VALENTÝNA: Svátek lásky se pro Reevu a další lidi stal DNEM SMRTI!

Zdroj: Profimedia.cz
+ Dalších 19 fotografií
mordy
Ačkoliv je Valentýn svátkem zamilovaných, i během tak speciálního dne se odehrávají strašlivé vraždy. I za těmito zločiny stojí láska, ať už jde o nevěru, odmítnutí, nebo strach z rozchodu, vypadá to, že jen málokdo 14. února vraždil náhodou.

I když svátek Valentýna nemají rádi především ti, kteří ho nemají s kým strávit, paradoxně se během tohoto dne k vraždám rozhodli převážně lidé, kteří žili ve zdánlivě spokojeném vztahu. Někteří z nich se nebáli své oběti zamordovat tak brutálně, že se kvůli dni vraždy zapsali do historie jako takzvaní vrazi lásky. Věděli jste o těchto hrůzných činech?

Paralympionikova údajná nehoda

Známý tělesně postižený atlet Oscar Pistorius patří mezi vrahy, jejichž případ oběhl celý svět. Oceňovaný sportovec na Valentýna zastřelil svou přítelkyni, modelku Reevu Steenkamp. Mord se odehrál přímo v jejich domě v Pretorii. Pistorius u soudu opakovaně tvrdil, že svou milou zavraždil omylem, údajně si totiž myslel, že se někdo do jejich domu vloupal a spletl si ji se zlodějem. V říjnu 2014 byl tedy odsouzen na 5 let za zabití z nedbalosti, v roce 2017 byl však nově odsouzen za vraždu, a to na 13 let a 5 měsíců. Jeho tvrzení, že šlo o omyl, bylo vyvráceno.

Společný odchod

V roce 2015 svět šokoval případ staršího páru z Alabamy. Místní šerif objevil těla 77letého muže a jeho 76leté manželky v jejich domě poté, co se manželé domluvili, že na Valentýna společně odejdou z tohoto světa. K tomuto rozhodnutí je dohnala nemoc, která oba po dlouhou dobu trápila. Muž nejdříve zastřelil svou ženu, poté zbraň namířil i na sebe.

Prozrazen počítačem

Nathan Leuthold a jeho žena Denise během cestování po východní Evropě poznali litevskou studentku, se kterou navázali přátelský vztah. Jakmile slečna dovršila 18 let, manželé jí zaplatili cestu do Ameriky. Vše se zvrhlo v momentě, kdy se do mladé dívky Nathan zamiloval a aby s ní mohl být, rozhodl se svou manželku zabít. Policii tvrdil, že za jeho nepřítomnosti byla přepadena a zavražděna ve vlastním domě, zapomněl ale na důležitou věc. Nevymazal historii svého prohlížeče a policisté zjistili, že vyhledával návody na ztišení střelby, zjišťoval, jak někoho zabít jednou ranou do hlavy a jak vyrobit smrticí injekci.

Nesnesitelné odmítnutí

Gibson Paul a jeho přítelkyně Tomicka Peterson tvořili pár už nějakou dobu a Paul si myslel, že se jedná o spokojený vztah. To ale jeho přítelkyně drsně vyvrátila, když přesně o Valentýna přišla domů jen proto, aby mu oznámila, že se s ním rozchází a postupně si bude odnášet svůj majetek. Ze strachu z jeho reakce si s sebou vzala kamarády, kteří na ni čekali v autě na parkovišti. Když odcházela, Gibson Paul popadl svou zbraň a počkal na vhodnou chvíli. S rozchodem se nedokázal smířit a jakmile Tomicka nastoupila do auta, kde sedělo mimo další pasažéry i tříleté dítě, začal střílet. Jeho čerstvě bývalá přítelkyně schytala 5 ran kulkou a Paul si za svůj odporný čin vysloužil 35 let ve vězení.

Brutální učitelka

Andrea Consales, učitelka a dcera soudkyně, z neznámého důvodu zabila svého manžela velmi brutálním způsobem. Blíže neurčeným předmětem mu rozmlátila hlavu. Policii následně tvrdila, že její muž upadl a smrtelné zranění si způsobil sám.

Vražda v novém bytě

Dawn Dixon-Bey a její manžel se přesně na Valentýna stěhovali do nového bytu a společně měli začít nový život. To se ale nestalo a zatímco muž odpočíval na gauči, Dawn ho dvakrát bodla nožem do hrudníku. U soudu tvrdila, že šlo o sebeobranu, svědci ale vypověděli, že ještě ve starém bytě mnohokrát slyšeli, že Dawn svému muži při hádkách vyhrožuje pobodáním.

Mord před dítětem

Juan Manuel Navarro a jeho žena Ignacia Manriquez žili ve spokojeném manželství, dokud se Juan jednoho dne nerozhodl, že se chce rozejít. Vzhledem k tomu, že spolu manželé měli tři děti, rozhodli se setrvat v přátelském vztahu alespoň kvůli nim. Navarro se ale zničehonic rozhodl, že se chce ke své ženě vrátit, ta jeho nabídku ale odmítla a za to zaplatila životem. Juan Ignaciu několikrát střelil do hlavy a do břicha, celému činu přihlížel jejich čtyřletý syn, který situaci později popisoval tak, že všude byla spousta kečupu.

Související články

Další články