Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy StarDance 2018 Zábava Andrej Babiš (politik) Horoskop

Nejnovější kauzy

Vražda ve jménu radikálního islámu: V Hamburku zabíjel běženec, který v Německu nedostal azyl. Při činu provolával slávu Alláhovi

+ Další 3 fotografie
Zakřičel Alláhu akbar a začal bodat do lidí v supermarketu. Německá policie přiznává, že šlo zřejmě o terorismus. Vrahem je podle německých novinářů šestadvacetiletý Ahmad A., který se narodil ve Spojených arabských emirátech a v Německu žádal o azyl. Původem se jedná zřejmě o Palestince.

Německé deníky Spiegel a Bild zveřejnily podrobnosti o muži, který zabíjel v supermarketu v Hamburku. Jedná se o Ahmada A., který žil na ubytovně v severohamburské čtvrti Langenhorn.

Vrah pocházel ze Spojených arabských emirátů a v Německu žádal o azyl. Jenže ho nedostal a měl být deportován. Vyhoštění se ale odložilo, protože muž u sebe neměl dokumenty.

Německá policie hovoří o tom, že muž byl napojen na radikální islamisty. Motivem k jeho činu byla zřejmě msta za to, že nedostal azyl.

Muž v supermarketu Edeka dlouhým nožem (mačetou) pobodal 7 lidí, jeden z napadených zemřel. Útočníka se podařilo zadržet, protože svědci jeho běsnění na něj začali házet židle. Tím ho zneškodnili. Zabijáka si pak odvezla policie. Video ze zadržení zabijáka najdete ZDE.

Muž byl bezpečnostním složkám známý tím, že byl napojen na salafisty. Hovořil o tom, že nenávidí Německo a Němce.

Hamburský primátor Olaf Scholz uvedl, že Ahmad měl povinnost Německo opustit. Nedařilo se ho ale deportovat. Scholz je smutný z toho, že Německo se o Ahmada na čas hezky postaralo a on pak Němcům ukázal tvář plnou nenávisti…

Mohlo by vás zajímat

Další články