Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Like House Svatba Bohuše Matuše

Nejnovější kauzy

Vražda ve jménu Alláha? Útok před Ligou mistrů měl zřejmě islamistický motiv

Zdroj: Twitter
Před zápasem Ligy mistrů došlo k výbuchu v autobuse nebo v těsné blízkosti vozu. Šlo zřejmě o tři exploze, které poškodily autobus klubu Borussia Dortmund. Jeden z hráčů domácího klubu Marc Bartra skončil v nemocnici. Nyní vyplouvají na povrch informace, že má útok zřejmě islamistické pozadí. Poblíž místa činu se navíc našel dopis.

Před zápasem Ligy mistrů došlo k výbuchu v autobuse nebo těsné blízkosti vozu s hráči Borussie Dortmund Zraněn je hráč domácího klubu, Španěl Marc Bartra, byl odvezen na vyšetření do nemocnice.

Nyní vyplouvají na povrch šokující informace. Policisté vyšetřují i možné islamistické pozadí činu. Na místě byl totiž nalezen dopis, ve kterém se připomínají pozorovací lety německých letadel v bojích proti IS v Sýrii. Může jít ale o falešnou stopu, upozornil list Süddeutscher Zeitung.

Dopis začínal slovy "Ve jménu Alláha milosrdného, slitovného", v dopise se také připomíná teroristický útok v Berlíně a ten, kdo dopis psal, obviňuje podle listu Německo, že se zapojilo do vyvražďování muslimů v chalífátu takzvaného Islámského státu. Navíc útočník vyhrožuje sportovcům a celebritám, které jsou podle něj na listině smrti Islámského státu

Podle vyšetřovatelů se ale může jednat o falešnou stopu. Takové jednání po útoku je u islamistů nezvyklé. Útok vyšetřuje nejvyšší státní zastupitelství, které se zabývá i terorismem.

Související články

Další články