Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Karel Gott (zpěvák) Ivana Gottová StarDance 2019 Extra Host (pořad)

Nejnovější kauzy

Vražda turistek (†24 a †28) v Maroku: Policisté zatkli 13 fanoušků Islámského státu

+ Dalších 9 fotografií
hrůzná smrt
Louisa Vestager Jespersen (†24) a Maren Ueland (†28) se na dovolené v Maroku vypravily na výlet na horu Džabal Tubkal. Bohužel to byla jejich poslední výprava - těla mladých Skandinávek byla v pondělí nalezena v pohoří Vysoký Atlas. Internetem poté začalo kolovat video, na kterém je zachycena vražda jedné z dívek. Policie v souvislosti s případem zatkla už 13 osob, úřady dvojnásobnou vraždu vyšetřují jako teroristický čin.

Marocké úřady dříve veřejnosti sdělily, že v souvislosti s případem zatkly 4 osoby, které ve vražedném videu přísahaly věrnost teroristické organizaci IS. Nyní bylo zadrženo dalších 9 osob. Všichni nyní čelí obvinění z teroristického činu. Vyšetřovatelé potvrdili, že zadržení u sebe přechovávali zbraně a materiál k výrobě výbušnin.

Těla turistek byla v pondělí nalezena francouzským párem. Žena pro norský plátek VG vypověděla, že by na pohled, který se jí a jejímu muži naskytl, chtěla zapomenout.

Dánští zpravodajové potvrdili věrohodnost videa vraždy, které se objevilo na sociálních sítích a zachycuje vraždu jedné z turistek. Žena ve videu zoufale křičí, zatímco jí muž podřezává hrdlo kuchyňským nožem.

Úřady už dříve nedoporučovaly cestovat v této oblasti bez průvodce, nyní však Dánové vydali varování před cestami do Maroka jako takovými. Podle nich jde o zemi s vysokým nebezpečím terorismu a kriminality. Turistky cestovaly samy a to byla pravděpodobně největší chyba, která se jim stala osudnou.

Mohlo by vás zajímat

Další články