Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Co ste hasiči Tokio 2020

Nejnovější kauzy

Vražda pumpařky: Věděla o krveprolití také střelcova těhotná přítelkyně?

Zdroj: Facebook.com
+ Dalších 27 fotografií
vražda na pumpě
Policie v noci z pondělí na úterý dopadla vrahy pumpařky Jany (†58). Ti nebohou ženu zavraždili pro 10 tisíc a 2 kartony cigaret. Ivan H. tvrdí, že na čerpací stanici střílel David Š. Ten zase uvedl, že na benzince vůbec nebyl. Mohla o vraždě vědět také Davidova těhotná přítelkyně?

Jakmile první záznam z pumpy v Nelahozevsi spatřil světlo světa, lidé okamžitě začali diskutovat o tom, že pachatelé byli během přepadení a vraždy pumpařky pod vlivem drog Veřejnost se domnívala, že i peníze, které si pachatelé z benzinové stanice odnesli, použili k nákupu drog.

"Ivan byl hodný kluk. Chodila jsem s ním na základku a byl to super kámoš. Pak ho ale změnily drogy. Drogy jsou zlo. Přesto mu přeji, aby to pro něj dopadlo dobře," uvedla pro eXtra.cz lupičova kamarádka.

Pro Ivana H. může mít případ poměrně dobrý konec. On totiž nestřílel. A pokud se mu povede prokázat, že netušil, že David Š. si do akce bere zbraň, dostane trest jen za loupež. Navíc se zdá, že střelce Davida pomůže usvědčit.

"Druhý muž, který byl obviněn z loupeže, nemusel vůbec vědět, že ten první bude střílet. Jak střelec, tak muž, kterého viní z loupeže, museli u výslechu shodně tvrdit, že ten druhý o střelbě nevěděl, nebyl na to připraven. Oběť je mrtvá, žádný svědek není. Podle mého názoru museli oba dva vypovídat shodně. Střelec nejspíš řekl, že jednal zbrkle - bude tvrdit, že to nebyla plánovaná vražda, že to bylo v afektu, v rozhořčení. To je jeho jediná záchrana, jinak je to na doživotí. Ten druhý o tom opravdu vědět nemusel," uvedl pro TN.cz expert na trestní právo Jaroslav Ortman.

Otázkou je, co o přepadení čerpací stanice ví a věděla Davidova těhotná přítelkyně. Objevily se spekulace, že oba muže k čerpací stanici dovezla. Pokud by se to podařilo prokázat, bude také obviněna. To se ukáže v příštích dnech.

Související články

Další články