Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Svatba na první pohled 2021

Nejnovější kauzy

Vražda pumpařky u Nelahozevsi: Začal soud, může padnout i doživotní trest

Zdroj: Policie ČR/Profimedia.cz
+ Dalších 20 fotografií
Vražda pumpařky
Vraždu pumpařky Jany (†58), kterou nemilosrdně zastřelili loni v prosinci, už projednává soud. Podle obžaloby ženu střelbou přes dveře usmrtil David Šindler (33), hrozí mu až výjimečný trest. Jeho komplic Ivan Hollitzer (27) může dostat až deset let ve vězení za loupež.

Pokladna s 10 tisíci korunami a cigarety za 3 tisíce. To si odnesli loni v prosinci pachatelé z čerpací stanice u Nelahozevsi, kde při přepadení zavraždili pumpařku Janu (†58).

Obžaloba viní Davida Šindlera (33) a Ivana Hollitzera (27). Staršímu z mužů hrozí za usmrcení ženy a nedovolené ozbrojování až doživotí, jeho mladší komplic může odejít s až desetiletým trestem. Případ začal ve čtvrtek projednávat soud. Po přečtení obžaloby následoval výslech obžalovaných a některých svědků.

Jak píší Novinky.cz, v příštích dnech bude hlavní líčení pokračovat výpověďmi svědků a znalců. Šindler od začátku obvinění odmítá a podle svých slov na místě nikdy nebyl.

Podle vyšetřovatelů střelil Šindler obsluhu čerpací stanice přes dveře. Žena se vůbec nebránila a v zadní místnosti benzínky se chtěla schovat.

Čerpadlářku zavraždili v noci na 3. prosince 2018. Pátrání po pachatelích trvalo do ledna 2019, kdy oba obviněné policisté zadrželi. Hollitzer se skrýval v Kralupech nad Vltavou, pro Šindlera si do Vojkovic na Mělnicku přišla zásahová jednotka.

Související články

Další články