Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 StarDance 2021 Česko Slovensko má talent 2021

Nejnovější kauzy

Vražda patnáctileté Petry šokovala kriminalisty, dívku brutálně trýznili a na smrt čekala několik minut!

Petra Vondráková náhledové foto
Zdroj: Facebook

Patnáctiletá Petra, která před čtrnácti dny zmizela z jihlavské diskotéky Ponorka, již byla bohužel nalezena mrtvá na skládce v Jihlavě-Henčově, ale teprve nyní dostávají okolnosti její vraždy konkrétní obrysy. A čtení to skutečně není veselé.

Mnoho lidí včetně redakce eXtra.cz si kladlo otázku, co dělalo patnáctileté děvče samotné na diskotéce a proč odešlo do noci s mužem, kterého svědci z okolí Petry neznali. Ona ale jeho ano a šla k němu do bytu, kde už v minulosti několikrát přespala. Dvacetiletý Michal K. je ale teď hlavním podezřelým ve vraždě patnáctileté holčiny a způsob činu ohromil i zkušené kriminalisty.

Na vraždě dívky se podíleli tři muži, Michal K., jeho dvacetiletý spolubydlící a třikrát soudně trestaný kamarád a třetí mladík je obviněn z přečinu nadržování, protože vraždě přihlížel a pomáhal oběma mladíkům v jejich konání.

Motiv vraždy zatím není znám a zůstává velkou záhadou, spekuluje se ale o tom, že se Petra měla v bytě něco dozvědět a stal se z ní tak nepohodlný svědek. Michal a jeho komplic nejprve Petru vyhodili z okna podkrovního bytu, ale pád Petru nezabil. Sešli si pro ni dolů, dívku vytáhli zpět do bytu a snažili se ji rukama zardousit. Tuhý kořínek patnáctileté Petry ani tak nepovolil, tak si na ni připravili kabel od počítače, kterým ji škrtili. Petra ale zůstávala pořád naživu, Michal K. si tedy obul motorkářské boty a šlapal jimi dívce na krk plnou vahou a ještě se zapíral o strop, aby měl tlak větší váhu. Nakonec po velmi dlouhé trýznivé době, která mohla podle kriminalistů trvat až desítky minut (!), se jim povedlo děvče uškrtit. Tělo zabalili do prostěradla a vyhodili do kontejneru, ten pak vysypali popeláři do sběrného vozu, který seká odpad, a odvezli vše na skládku v Henčově, kde se našly části Petřina těla.

Katastrofální případ lidské zvrácenosti mají na svědomí nejspíš drogy, i když podle prvotních testů byly u všech mladíků drogy a alkohol vyloučeny, přesto ale drogoví experti upozorňují, že účinky látek mohly stále ještě působit, ač se v krvi a moči již nenašly. Dva pachatelé vraždy jsou ve vazbě a hrozí jim až dvacetiletý nebo výjimečný trest, třetí, ten, který pomáhal, je vyšetřován na svobodě.

My v redakci eXtra.cz si o tom myslíme svoje, ale co na to říkají naši čtenáři? Je podle vás v pořádku, že na usvědčené vrahy se bude brát zvýšený zřetel, jelikož jim bude ve vězení hrozit napadení, případně si budou chtít ublížit sami? Natož že jejich dlouhodobá převýchova, která stejně nebude k ničemu, bude stát rozpočet nemalé peníze?

Související články

Další články