Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Hana Krampolová koronavirus Extra Host (pořad) Počasí

Nejnovější kauzy

Vražda novináře na Slovensku: Premiér Fico obětoval ministra vnitra Kaliňáka!

Robert Kaliňák (vpravo) je venku ze hry.
Zdroj: repro ČT
+ Dalších 37 fotografií
Ministr vnitra Slovenské republiky Robert Kaliňák v pondělí rezignoval na svou funkci. Donutily ho k tomu události spojené s vraždou sedmadvacetiletého novináře Jána Kuciaka a jeho stejně staré snoubenky Martiny Kušnírové.

Premiér SR Robert Fico se v křesle zatím drží. Jeho blízký spojenec ve vládě Robert Kaliňák ale rezignoval na post ministra vnitra. Donutily ho k tomu události spojené s vraždou sedmadvacetiletého novináře Jána Kuciaka a jeho stejně staré snoubenky Martiny Kušnírové.

Slovenští kriminalisté stále nevědí, kdo novináře a jeho družku zavraždil. Objevily se informace, že Ján Kuciák psal o napojení italské mafie na slovenské politiky. Existuje také vyšetřovací verze, že Kuciak psal o korupci ve slovenském justičním systému.

Kaliňák uvedl, že na funkci rezignoval dobrovolně. Bude otázkou, zda si ponechá poslanecký mandát. Opozice chce, aby na funkci premiéra rezignoval také Fico. Po kompletní obměně vlády volá i slovenský prezident Andrej Kiska.

Související články

Další články