Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy koronavirus Extra Host (pořad) Počasí požár v Bohumíně

Nejnovější kauzy

Vražda novináře mění slovenskou politickou mapu: Robert Fico dnes podal demisi

Slovenská veřejnost vidí Fica jako viníka tragédie.
Zdroj: Facebook.com
+ Dalších 54 fotografií
Slovenský premiér Robert Fico (53) podal demisi. Již dříve rezignoval ministr vnitra Robert Kaliňák (46). Oba muži skončili v úřadech kvůli tlaku opozice a slovenské veřejnosti. Té se nelíbí, že policie zatím neumí vyšetřit vraždu sedmadvacetiletého novináře Jána Kuciaka a jeho stejně staré snoubenky Martiny Kušnírové .

Slovenský premiér Robert Fico podal demisi. Vládu povede jeho kolega ze strany SMER Peter Pellegrini. Slovenský prezident Andrej Kiska demisi přijal. S Ficem nikdy neměl přátelský vztah. Že Fico bude muset nakonec jako premiér skončit, bylo podle prezidenta Kisky jasné.

„Prezidente, ty buď v klidu. Nikam neodcházím,“ uvedl Fico směrem ke Kiskovi během demise. Jeho slova cituje portál Aktuality.sk. Pro tento web psal zavražděný novinář Ján Kuciak.

Podle Fica je jmenování Pellegriniho na post předsedy vlády přirozenou věcí.

Vraždu Kuciaka a jeho přítelkyně Martiny se stále nedaří objasnit. Kuciak před smrtí chtěl uveřejnit článek, kde se píše o napojení italské mafie na slovenské politiky. Ficova asistentka Mária Trošková měla mít přímé vazby na lidi, které Kuciak považuje za mafiány.

Související články

Další články