Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Jana Paurová Extra Host (pořad) Počasí Bohumín

Nejnovější kauzy

Vražda novináře Kuciaka má svou dohru: Robert Fico je připraven podat demisi, ale diktuje si podmínky

Robert Fico je připravený podat demisi.
Zdroj: archiv
+ Dalších 37 fotografií
Vražda investigativního novináře Jána Kuciaka († 27) a jeho snoubenky Martiny Kušnírové († 27) má svoji dohru. Celé Slovensko čekalo na to, kdy premiér Robert Fico (53) konečně podá demisi. Jak se zdá, tak k tomuto kroku nakonec dojde. Demise premiéra podle ústavy znamená pád celé vlády. Fico se ale nechce jen tak vzdát. Požaduje totiž splnění hned tří podmínek.

Vražda mladého novináře Jána Kuciaka a jeho snoubenky Martiny Kušnírové hýbe celou slovenskou politickou scénou. Po celém Slovensku se konaly hromadné protesty a Slováci požadovali svrhnutí vlády a nezkorumpované Slovensko.

Jak se zdá, tak to konečně nese své ovoce. Nejdříve složil svoji funkci ministr vnitra Robert Kaliňák. Jediný, kdo se zarputile držel svého postu a odmítal cokoliv slyšet o předčasných volbách byl Robert Fico.

Fico ale znenadání obrátil. Podle portálu cask.sk je připraven nabídnout svoji demisi, ale diktuje si podmínky. Pokud prezident Andrej Kiska přistoupí na dané podmínky, tak Fico ve čtvrtek podá demisi.

Splnění těchto podmínek požaduje Robert Fico po slovenském prezidentovi:

  • Bude respektovat výsledky voleb 2016
  • Bude respektovat platnou koaliční smlouvu
  • Bude respektovat a garantovat na základě koaliční smlouvy, že strana Smer-SD navrhne předsedu vlády jako nejsilnější strana

Související články

Další články