Kolem miliardáře Karla Janečka je zase pěkně živo. Potom, co se v květnu oženil, přesto, že dlouhé roky tvrdil, že zůstane sám, tentokrát překvapil úplně něčím jiným. I když to není až tak úplně jeho zásluha. Janeček tvrdí, že měl být zavražděn. Že prý ho chtěl zabít podnikatel Kovarčík. Jenže…

1. Vraždu miliardáře si měl objednat Kovarčík za 10 milionů korun

Peter Kovarčík (†61) měl rád iluzi blahobytu a budil dojem hybatele šoubyznysu i společenského dění. Ale tím vším byl v polistopadových letech, kdy přes kamaráčofty s partou okolo ODS „vládl“ Praze. Není velkým tajemstvím, že o 20 let později, kdy skonal, se dědictví po něm rozhodně nepohybuje v nijak závratných sumách. Zůstává tedy otázkou, kde by vzal volných deset milionů na to, aby mohl zlikvidovat Janečka za to, že navedl švýcarské úřady k podezřelým stamilionům korun, které měly souviset s amnestií vyhlášenou exprezidentem Václavem Klausem.

„Byla to určitě vážná věc, nešlo jen o tlachání. Ostatně pan Kovarčík na to podle mých informací chtěl dát 10 milionů korun, což je poměrně vysoká částka,“ poznamenal Karel Janeček pro dnešní Právo.

2. Kovarčík je mrtev

Zemřel 24. 3. 2015 po pádu v koupelně. Byla to smrt nečekaná v době, kdy bylo na rozjedu mnoho jeho projektů, ať už se jednalo o muzikál Mamma Mia!, nebo o udílení Cen Thálie. Tak nebo tak, věříme, že se velmi dobře vypovídá o plánované vraždě ruku v ruce s podsvětím ve chvíli, kdy se Kovarčík nemůže vyjádřit ani jiným způsobem bránit.

3. Někdo se snaží někoho vyprovokovat k chybě

Není žádným tajemstvím, že pokud se do médií vypouští informace podobného typu, která dnes už v podstatě nemá žádnou velkou cenu, protože Janeček žije, Kovarčík se nemůže bránit a policie vyšetřuje něco, o čemž vlastně nikdo moc neví co, jde spíše o provokaci a snahu vylákat jiného hráče v celém případu. Který by měl nějak zareagovat, ohradit se, bránit… prostě udělat něco, čímž na sebe definitivně upozorní.