Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Počasí Extra Host (pořad) MasterChef Česko 2020 SuperStar 2020

Nejnovější kauzy

Vražda Milady Horákové: V den její popravy nastoupí vláda opřená o komunisty

Babišova vláda nastoupí v den, kdy byla popravena Milada Horáková.
Zdroj: Facebook.com
+ Dalších 5 fotografií
Ve středu 27. června bude jmenována vláda Andreje Babiše. Vláda hnutí ANO a ČSSD bude opřena o KSČM. Komunisté se tak vrací k moci v den, kdy byla popravena Milada Horáková. Navíc si ve středu připomínáme den památky obětí komunistického režimu.

Dějiny mají smysl pro paradoxní symboliku. Právnička a politička Milada Horáková byla popravena 27. června 1950. Milada Horáková byla zatčena, mučena a popravena rukou komunistů.

Píše se rok 2018 a vláda Andreje Babiše bude opřena o hlasy komunistů. Opozice nesouhlasí, aby ke jmenování nové vlády došlo v den, kdy si připomínáme boj proti komunismu. „Výkonná rada ODS považuje jmenování polokomunistické vlády hnutí ANO, ČSSD a KSČM v den výročí popravy JUDr. Milady Horákové za pohrdání naší minulostí a oběťmi komunistické totality,“ uvedli v prohlášení členové Občanské demokratické strany.

O důvěru by Babišova vláda měla žádat 11. července. Andrej Babiš (63) věří, že díky hlasům komunistických poslanců získá vláda důvěru.

Související články

Další články