Trendy tagy válka na Ukrajině Agáta Hanychová Eliška a Damián Love Island 2023

Vražda krásné Miss (†6) opředena tajemstvím: Otec holčičky tlačí po 26 letech na policii

Miss byla zavražděna.
Zdroj: Profimedia, koláž eXtra.cz
+ Další fotografie
Vražda

JonBenét Ramsey byla úspěšnou dětskou královnou krásy. Jenže v roce 1996, kdy jí bylo pouhých šest let, byla zavražděna. Její rodiče nejdřív na policii oznámili, že byla unesena, její tělo ale následně nalezli ve sklepě jejich prostorného rodinného domu ve městě Boulder v Coloradu. Její vrah nebyl dodnes dopaden. Nyní, po více než dvaceti letech, by se mohl případ konečně vyřešit, jak informovala stanice Fox News.

Malá JonBenét Ramsey měla celý život před sebou. Zúčastňovala se dětských soutěží krásy, kde zářila. Den po Vánocích 26. prosince 1996 však zmizela z pokojíčku ve městě Boulder v Coloradu. Její matka našla na schodech vzkaz, v němž stálo, že JonBenét byla unesena a únosce požaduje výkupné ve výši 118 tisíc dolarů. Další podrobnosti sdělí přes telefon.

Rodina okamžitě zavolala policii a když dorazila na místo, všichni čekali na onen telefonát. Nikdo se ale neozýval, tak šel otec zmizelé dívky ještě jednou prohlédnout jejich rozlehlý dům. Ve sklepě nalezl její tělo. Soudní pitva potvrdila, že byla zavražděna. Měla rozbitou lebku a byla uškrcena, jak stojí na webu True Crime Edition.

Do dnešních dnů se neví, kdo byl pachatelem. Mezi podezřelými byli také její rodiče. Pátrání v průběhu let nijak výrazně nepokročilo, ovšem nyní přišla televize Fox News s aktualizací.

DNA by mohla případ vyřešit

Otec zavražděné dívky John Bennett Ramsey (78) se snaží policii přesvědčit, aby využila dnešní moderní technologie k nalezení pachatele a vyřešení záhadné vraždy jednou provždy. Televize Fox News však informovala, že by musela policie v Boulderu veškeré důkazy předat nezávislým výzkumným týmům, které chtějí vraždu vyřešit pomocí genetické metody a investigativní genealogie. Jedině z tohoto výzkumu může být totiž vytvořen ucelený DNA profil podezřelého, který by se dal porovnat s databázemi.

Na místě činu přitom bylo nalezeno DNA. „Je nepřijatelné, že policie nechce a nehodlá přijmout pomoc od někoho, kdo ji nabízí,“ stojí v petici, kterou založil John Bennet Ramsey a kterou podepsalo již více než dvaadvacet tisíc lidí. Jak tedy její případ nakonec dopadne a zda policie nalezne pachatele, to zatím stále zůstává ve hvězdách.

Radka Kašpárka ničily výbuchy vzteku i alkoholismus. Pracovat se mnou bylo peklo, přiznává. Odnesl to i soutěžící MasterChefa

Související články

Další články

Nejnovější kauzy