Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Like House Tomáš z Brna

Nejnovější kauzy

Vražda Jána Kuciaka a Martiny Kušnírové: Svědek promluvil o vylepšení vražedné zbraně

Zdroj: koláž eXtra.cz
+ Dalších 19 fotografií
soud
V pondělí 20. ledna proběhl další soud s údajnými vrahy novináře Jána Kuciaka (†27) a jeho snoubenky Martiny Kušnírové (†27). Před soudem vypovídal klíčový svědek Marián S., který měl pro Tomáše Szabóa a Miroslava Marčeka údajně upravit vražednou zbraň. Popsal, v čem se lišila od běžných střelných zbraní.

Marián S. měl objednávku na upravení zbraně přijmout od Tomáše Szabóa. „Říkal, že je to pro vlivného a nebezpečného člověka z podsvětí,“ uvedl svědek u soudu. Prý předpokládal, že zbraň bude použita pouze jako zastrašovací prostředek. Nástroj upravil výměnou za smazání dluhů mezi oběma muži.

Podle klíčového svědka bylo v nábojnicích menší množství střelného prachu, aby vydávaly méně hluku při palbě. Pro zbraň byl dokonce vyroben tlumič. To před soudem řekl i sám údajný střelec Miroslav Marček

Svědek vyprávěl i o průpovídkách Tomáše Szabóa, který mu údajně líčil, jak střílel po somálských pirátech během ochrany komerčních lodí. Považoval ho za materialistického člověka, který by pro peníze udělal cokoliv.

Vyjádření zástupce Kuciakovy rodiny

Právní zástupce rodiny Jána Kuciaka řekl, že výpověď Mariána S. ukazuje, že akce byla naplánována tak, jak uvedl Marček. Podle Szabóa měl být Kuciak jen postrašen, proč by ale k tomu bylo zapotřebí upravit střelnou zbraň?

Související články

Další články