Muži (58) ze Semilska ujel vlak a nechtělo se mu čekat na další. Tak se rozhodl, že si stopne auto. Jenže netušil, že ho to málem bude stát život! Zastavila mu totiž řidička (38) v Peugeotu 306, která měla jasný cíl. Zabít se! Muž měl tu smůlu, že k ní sedl do auta a málem přišel o život!

Když totiž do auta nasedl, řidička mu sdělila, že se chce zabít a on zemře s ní. Nabrala vysokou rychlost a nabourala autem do zdi na silnici ze Semil na Slané. „Po projetí pravotočivé zatáčky vyjela řidička mimo vozovku a čelně narazila do zdi domu. Náraz byl tak silný, že vozidlo se od zdi odrazilo a narazilo do zděné stavby plynárenského zařízení,“ uvedla mluvčí libereckých policistů Vlasta Suchánková.

Muže ve vážném stavu okamžitě převezli do nemocnice. Žena se zranila jen lehce. Policie si rychle jedoucího auta všimla už na silnici, takže ho začala pronásledovat. U nehody tak byli prakticky hned.

„Řidička během jízdy stále zvyšovala rychlost a v jednu chvíli najela i do protisměru, kde v tu chvíli projížděl policejní vůz. Aby se vyhnuli srážce s ním, strhl jí 58letý muž řízení. Ženu navíc žádal, aby zastavila, jinak z vozu vyskočí. Ta mu na to sdělila, že se chce oba zabít, a přidala plyn. Nárazu do zdi domu už nebylo možné zabránit,“ řekla Suchánková.

Nehodu vyšetřuje kriminálka v Liberci a žena byla obviněna z pokusu o vraždu a skončila ve vazbě. Policisté čekají na psychiatrické vyšetření ženy a znalecké posudky. Pokud bude uznána vinou, hrozí jí 10 až 18 let za mřížemi.