Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Hana Krampolová koronavirus Extra Host (pořad) Počasí

Nejnovější kauzy

Vražda Češky (†40) vyhnala do ulic tisíce rozhořčených Italů: Smuteční průvod a odsouzení

Zdroj: archiv Zdeňky K., reprofoto L'Unione Sarda
+ Dalších 7 fotografií
SOUCIT
Ve středu se v sardinském městě Sorso vydaly do ulic tisíce lidí, které šokovala zpráva o ubodání matky dvou dětí Zdeňky K. (†40). Davy lidí daly najevo své znechucení z činu vraha Franka (45) a průvod za zavražděnou Češku později přerostl i ve veřejné odsouzení jakéhokoli násilí na ženách.

Průvod

V průvodu byli dospělí i děti, účastníci nesli červené balónky i svíčky. Předcházela mu také mše v místním kostele, kde nechyběl ani místní starosta nebo bratr a matka oběti. Místní arcibiskup přiznal, že její vražda (provedená před zraky jejích dvou dcer) nutí občany města více sledovat, jestli se na ostatních někdo nedopouští teroru.

Pohřeb ubodané ženy byl naplánován na čtvrtek na půl čtvrté.

Více o vraždě Češky Zdeňky čtěte zde

Pomoc pro děti

S rodinou i s italskými úřady podle našich zjištění spolupracují i ty české.

„Zastupitelský úřad v Římě je v souvislosti s touto tragédií od počátku v kontaktu s rodinou a poskytuje jí veškerou dostupnou pomoc. Zaměstnanci úřadu působí v tuto chvíli například jako prostředníci mezi soudem pro nezletilé, českými úřady a nemocnicí, to vše s důrazem na rychlé a citlivé vyřešení situace,“ uvedla pro eXtra.cz mluvčí ministerstva zahraničí Zuzana Štíchová.

Zrušila zákaz soudu

„Prioritou pro nás je samozřejmě zájem nezletilých dětí. Vzhledem k jejich věku nebudeme v tomto směru poskytovat další informace,“ dodala.

Právě vřelé chování muže podezřelého z vraždy ke Zdeňčiným dcerám zapříčinilo, že i když měl kvůli jejímu napadání soudně stanoven zákaz přiblížení, den předtím ho u soudu bránila a dosáhla zrušení zákazu. To se jí patrně stalo osudným.

Související články

Další články