Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek Výměna manželek 2022 válka na Ukrajině MS v hokeji 2022

Vratislav Mynář o předávání vyznamenání 28. října: Hřib všechny urazil a měl by si nafackovat

Vratislav Mynář
Zdroj: Se souhlasem Vratislava Mynáře
+ Další 2 fotografie
ceremoniál
Vratislav Mynář na tiskové konferenci promluvil o předávání vyznamenání dne 28. října, na jehož konání si ještě nedávno trval prezident Miloš Zeman, řekl, zda nakonec skutečně proběhne. Vyvrátil několik spekulací a vysvětlil, že ceremoniál bude na doporučení Romana Prymuly odložen na 28. října 2021.

Na tiskové konferenci Vratislav Mynář potvrdil, že 28. října 2020 neproběhne předávání státních vyznamenání. Miloš Zeman si na jeho konání ještě nedávno trval, ovšem na doporučení ministra zdravotnictví Romana Prymuly ho přesunul na stejné datum příštího roku.

Mynář rovněž vyvrátil spekulace, které kolují na internetu. Hovořil o tom, že žádný raut pro hosty nebyl plánován a plánované předávání mělo mít jasná pravidla. Všichni hosté měli mít roušky a pozváni byli jen vyznamenaní, přítomen by byl pouze nezbytný personál.

Omluva vyznamenaným

Kancléř se rovněž omluvil za slova primátora Hřiba, který předávání nazval párty na hradě pro papalášskou smetánku. Mezi vyznamenanými jsou například veteráni z 2. světové války či lidé bojující s epidemií.

Podle Mynáře je Hřib všechny nazval hladovými prasaty. „Kdyby pan primátor Hřib měl v sobě alespoň kousek slušnosti, tak se všem omluví, odstoupí a někde v soukromí si nafackuje,“ řekl.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy