Trendy tagy Extra Host (pořad) koronavirus Svatba na první pohled Počasí

Nejnovější kauzy

Vrátili ji bez srdce, mozku a očí: Turistku (†41) si na dovolené rozebrali na orgány!

Zdroj: Facebook
horor
Amanda Gill (41) zemřela během pobytu v Mexiku, kam se vydala na dovolenou. Cestovala po světě a právě v Mexiku se u ní objevily problémy s cukrovkou, kvůli kterým se rozhodla navštívit místní nemocnici. Tam na pomoc marně čekala více než půl dne, za tu dobu se její zdravotní stav velmi zhoršil a následně zemřela. Poté, co bylo její tělo převezeno zpět do Anglie, zůstala její rodina v šoku. Amandu totiž dopravili bez mozku, srdce a očí.

Jako příčina úmrtí byla pozůstalým sdělena zástava srdce. Poté, co angličtí patologové tělo prohlédli a zjistili nepřítomnost některých orgánů včetně srdce, označili zprávu mexických úřadů za nevěrohodnou. Vedení nemocnice, kde Amanda skonala, tvrdí, že o zmizelých orgánech vůbec nic neví.

Amandiny orgány s největší pravděpodobností skončily na černém trhu. Není ale jasné, proč zloději vzali Amandě i oči a mozek, tedy orgány, které se nedají transplantovat.

Amandina matka Elaine Hines je z události naprosto zdcená. Kdyby byla dotázána, prý by možnost darování dceřiných orgánů zvážila. Ani po roce od tragického úmrtí dcery neví, co bylo příčinou smrti a kde Amandiny orgány skončily. Svou dceru nechala bez orgánů pohřbít v den, kdy by slavila 42. narozeniny.

Související články

Další články