Kauza BMW vraha Marka Půčka (24), který před měsícem vykalený přejel na Smíchově dívku na autobusové zastávce a od umírající utekl, spěje do další fáze.

Police se snaží Půčka obvinit co nejdříve, ale má to jeden háček. Stále se čeká na definitivní expertizy a rozbory, které nezvratně napomohou fetujícímu rapperovi prokázat, že nebyl jen pod vlivem alkoholu.

„Zatím vše nasvědčuje tomu, že se všechno stalo tak, jak je to prezentováno v médiích, a policejní orgán se snaží případ co nejvíc urychlit, protože není přáním žádné strany tu věc dále prodlužovat,“ sdělila včera k věci dozorující státní zástupkyně Jana Schröderová a dodala, že k obvinění zřejmě dojde ještě v září.

Půček je v mimořádně složité situaci, protože v rámci průšvihu zkopal, co mohl. Zřejmě pod vlivem alkoholu a návykových látek usmrtil chodkyni, která stála mimo vozovku, a následně si přitížil tím, že umírající vysokoškolačce, která nad ránem cestovala na brigádu, neposkytl první pomoc a uprchl. Policii se vydal sám až druhý den, čímž spekulace o svém stavu v okamžiku nehody ještě přiživil.

Média si mezitím na šílenci pořádně smlsla a přinesla zajímavá svědectví o jeho životě na hraně zákona, vše za mimořádného zájmu veřejnosti, která Půčka, jenž měsíc před neštěstím shodou okolností rapoval o zálibě v rychlé jízdě, nemůže ani cítit a jeho advokáta čeká těžká šichta.