Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Svatba Karlose a Lely Agáta Hanychová

Vrah z Vrútek byl na Spojené škole terčem posměchu: Nožem neútočil poprvé

Vrah z Vrútek byl na Spojené škole terčem posměchu: Nožem neútočil poprvé
Zdroj: Policie SR
+ Další fotografie
Detaily o vrahovi
Na útok, ke kterému došlo ve čtvrtek na Spojené škole ve městě Vrútky, nikdo jen tak nezapomene. Útočníkem byl dvaadvacetiletý Ivan, který byl bývalým žákem školy. V dobách, kdy navštěvoval školu, byl častým terčem posměchu. Spolužáci se mu často posmívali za rozštěp rtu. Nebylo to ale poprvé, co Ivan útočil nožem. K podobnému incidentu došlo už před rokem.

Opravdu strašlivá událost se odehrála ve čtvrtek na slovenské Spojené škole, která se nachází ve městě Vrútky. Dvaadvacetiletý muž tam pobodal několik lidí. Mezi raněnými jsou i děti. Zástupce ředitele školy útok nepřežil.

Detaily o útočníkovi

Portál web.sme.sk uveřejnil výpovědi bývalých spolužáků útočníka. Dvaadvacetiletý Ivan mohl být v minulosti na škole šikanován a to kvůli vzhledu. "Kluci se mu často posmívali kvůli vzhledu, protože měl rozštěp rtu," řekl jeho bývalý spolužák Andrej.

Andrej zmínil, že mimo to byl Ivan veselý a nekonfliktní kluk. "Na základní škole jsme byli dobří kamarádi. Když mu ostatní nadávali a vysmívali se mu, nikdy se nehádal a tiše seděl, ale uvnitř určitě trpěl. Časem se z něj stal uzavřený člověk a poslední dva roky na škole se s nikým nebavil," cituje web Ivanova spolužáka.

"Jeho útok si opravdu nedovedu vysvětlit. Možná se mu v hlavě promítly všechny negativní zážitky z dětství a vyřešil to takovou strašnou tragédií," doplnil Andrej.

Jiný bývalý spolužák si ovšem Ivana pamatoval trošku jinak. Podle Jozefa se prý dokázal rozčílit. "Byl to klidný člověk, ale když ho něco rozzlobilo, nedal se zastavit. Tehdy se uměl opravdu rozzuřit,“ řekl. „Kvůli své výbušné povaze měl ve škole problémy," přiznal Jozef.

Neútočil poprvé

Podle informací televize Markíza však Ivan neútočil s nožem poprvé. Před rokem měl napadnout nožem průvodčí ve vlaku. Byl ale vyšetřován na svobodě a ani nebyl vzat do vazby. "Za nebezpečné vyhrožování byl odsouzen k podmíněnému trestu," potvrdil policejní prezident Milan Lučanský.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy