Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině MasterChef Česko 2022 Love Island 2022

Vrah z Tinderu před soudem: Svědkyně popsaly jeho zvrácené chování, bály se o život

Britská turistka Grace Millane zemřela loni na začátku prosince.
Zdroj: archiv
+ Dalších 5 fotografií
svědectví
Už to bude rok, co mladá absolventka Grace Millane zemřela ve městě Auckland na Novém Zélandu. Britka, která po Zélandu cestovala, si domluvila rande na internetové seznamce Tinder s mužem, který ji měl po pár hodinách při drsném sexu udusit. Obviněný to však popírá. U soudu v Aucklandu, který se vraždou nyní zabývá vypověděly svědkyně, které se s obžalovaným také dostaly do kontaktu skrze Tinder.

Život měla před sebou. Usměvavá Grace Millane z britského Essexu zemřela loni 1. prosince poté, co byla udušena obviněným mužem v hotelovém pokoji. Její tělo bylo nalezeno v lese v kufru 8 dní poté, co se přestala rodině ozývat. Nyní probíhá v Aucklandu soud, který se tímto ohavným činem zabývá. K soudu přijeli i rodiče zesnulé Grace.

Dušení při sexu

Při výsleších začaly vycházet najevo šokující informace, které vedou porotu k přesvědčení, že obviněný má sklony k sadismu, brutalitě a že Grace nebyla jediná, koho při sexu dusil. Nejmenovaná svědkyně vypověděla, že se s obžalovaným poprvé seznámila v březnu roku 2018 přes Tinder. Žena popsala, jak probíhal sex s obžalovaným a jak jí popisoval, co ho při něm vzrušuje.

Na schůzce jí prý řekl, že se chce po práci převléct z obleku, a tak ženu nalákal do svého pokoje, kde za necelý měsíc zemřela Grace. Žena prý sex s ním odmítla, jelikož měla své dny, na orální sex ale kývla a s pláčem a rukama před obličejem porotě popsala, jak se bála o svůj život.

"Nemohla jsem dýchat," vypověděla svědkyně, kterou obviněný muž prý doslova zasedl celou svou vahou. "Chytil mě za ruce, abych se nemohla hýbat, začala jsem kopat, abych mu naznačila, že nemohu dýchat... Prostě na mně seděl a vůbec se nehýbal. Trvalo to asi 30 nebo 40 sekund, ale naštěstí jsem se koutkem úst dokázala nadechnout," popsala hrozivou zkušenost mladá žena.

Strach o život

"Rozhodla jsem se, že budu předstírat, že jsem omdlela, aby si uvědomil, že něco není v pořádku. I když jsem se už nehýbala, on na mně stále seděl. Myslela jsem na rodinu a přátele a nechtěla jsem věřit tomu, že takhle zemřu," uvedla slzící žena.

Po dalších desítkách sekund prý z ní ale muž slezl a ona zalapala po dechu. Obviněný si sedl na postel a chladně se zeptal, co se děje a jestli si myslí, že to udělal záměrně. Při jejím odchodu ji prý citově vydíral a tvrdil, že je vážně nemocný, že nemůže odejít. Žena prý přesto odešla a i když se ji obviněný snažil pozvat na další schůzku, ona si vymýšlela důvody, proč se s ním nemůže sejít.

Ženu prý kontaktoval i v den, kdy šel na schůzku s Grace, a to jenom 15 minut před tím. Žena uvedla, že se obžalovaného bála a předstírala zájem jen kvůli tomu, aby se jí nic nestalo. Obviněný se jí prý vychloubal tím, že zbil muže v baru a příteli své sestry vyhrožoval zbraní.

Podivný sadista

U soudu vypověděly i další svědkyně, které s obžalovaným přišly do kontaktu. Jednu prý opakovaně zval na rande, jenže poté, co jí napsal, že ho vzrušuje dominance a škrcení, schůzku odmítala. Další žena pak vypověděla, že s údajným vrahem prožila drsný sex, u kterého ji škrtil, ale nic se jí nestalo, prý to dokonce vyžadovala. Když ho druhý den kontaktovala s tím, že u něho nechala brýle, už nereagoval.

Tato žena, která dělala servírku v baru, shodou okolností viděla obviněného 1. prosince, jak do podniku, kde pracovala, přišel s Grace. Když ho upozornila na své brýle, dva dny poté, co tělo Grace pohodil v lese, přišel do baru znovu a brýle ženě vrátil.

Muž svou vinu stále popírá a tvrdí, že Grace u sexu dusit chtěla. Podle něho to byla nešťastná náhoda.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy