Teplický soud by měl rozhodnout o budoucnosti boletického vraha Daniela, který letos v únoru ubodal patnáctiletou Elišku. Tento nebezpečný vrah oslaví v říjnu 15. narozeniny a tím by měl jeho střežený pobyt v ústavu skončit. Na případ upozornil portál iDnes.cz.

Chlapec žije pod přísným dozorem a je obzvlášť nebezpečný. Policie dokonce podala žádost, aby mu byly zamezeny vycházky, na které mají jinak ostatní nárok. „Ven chodí jen ve skupině s ostatními žáky a pod dohledem vyškoleného vychovatele,“ řekl ředitel ústavu Rudolf Jakubec. Na uzavřeném oddělení zůstane do svých narozenin, nebo do konce školního roku.

Podle informací MF Dnes Daniel trpí vážnou sexuální deviací a návrat do normálního života by byl pro ostatní velmi riskantní. Soud bude vycházet ze znaleckého posudku, který vypracoval psychiatr a sexuolog Marek Páv. Podle severočeských kriminalistů by chlapec pro společnost představoval velké riziko.

Co bude dál, zatím není jisté. Chlapec by mohl studovat v ústavu i na středoškolském stupni, ale nebyl by tolik hlídaný a hrozí, že by mohl utéct. Soud ho také může poslat do detenčního ústavu nebo zařízení v ostravském Janově pro mladistvé ve věku 15 až 18 let.