Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Vít Starý koronavirus Počasí Extra Host (pořad)

Nejnovější kauzy

Vrah Johna Lennona po 34 letech promluvil: Nechtěl zabít jenom jeho, kdo další měl být na řadě?

John Lennon zemřel rukou svého fanouška Marka Chapmana.
Zdroj: koláž archiv
+ Další 3 fotografie

V prosinci to bude třicet čtyři let od zavraždění jedné z největších hudebních ikon všech dob, Johna Lennona (†40). Pěti ranami z pistole ukončil život bývalého „Brouka“ Američan Mark David Chapman.

Právě ten v minulých dnech učinil prohlášení, ve kterém svého činu lituje a označuje se za idiota.

„Omlouvám se za způsobení takové bolesti. Omlouvám se, že jsem byl takový idiot a vybral jsem si špatný způsob svého proslavení. Tolik lidí ho milovalo. Byl to úžasný a talentovaný muž a všechny to stále bolí,“ sdělil tříčlenné porotě. Už poosmé se u ní pokoušel uspět s žádostí o podmíněné propuštění. Také poosmé byla jeho prosba zamítnuta.

Psychicky narušený muž, který zrůdný čin provedl jenom kvůli zviditelnění své osoby, prý dodnes dostává dopisy od fanoušků Lennona, které nejsou zrovna dvakrát milé. Populární hudebník přitom nebyl jedinou osobností v jeho smrtonosném hledáčku. Původně Chapman uvažoval také o zastřelení amerického komika Johnnyho Carsona či herečky Elizabeth Taylor.

O propuštění může znovu zažádat nejdříve za dva roky. Upřímně doufáme, že odpověď bude opět zamítavá.

Související články

Další články