„Konečně je venku! Hlavně pevné nervy a hodně zdraví.“ Takových přání jsou dnes plné internetové diskuze. Lidé přejí Jiřímu Kajínkovi jen to nejlepší. Podle převážné většiny obyvatel je buď nevinen, nebo si svůj trest již dávno odpykal.

„Jsem rád za Jirku, že už se konečně dočkal svobody. Suprově hovořil s novinářskými štěnicemi,“ oceňují lidé jeho ochotu mluvit s novináři. Těm odpovídal Kajínek na dotazy opravdu statečně, chtěl jim tak oplatit jejich trpělivost za to, že na něho před věznicí čekali již od čtvrtka.

Dalším tématem diskuzí se stal Jiřího vzhled, podle všeho na sobě ve vazbě pěkně makal a své bicepsy ukázal v neonově zeleném tílku. Ačkoliv si svůj outfit k této příležitosti pravděpodobně zvolit nemohl, stal se bezesporu novým módním trendem. Internetem velmi rychle začala kolovat přirovnání k plavkám slavného Borata.

Vzhledem k medializaci případu a především samotnému propuštění se tak Jiří Kajínek stal žádanou celebritou číslo jedna a média ho budou nejen sledovat na každém kroku, ale pravděpodobně ho pasují i do pozice nové módní ikony.