Trendy tagy očkování Covid Výměna manželek 2021 Extra Host (pořad) Čauky lidi

Nejnovější kauzy

Vrah Igor Bareš z Hlavy Medúzy: V televizi nechutná zrůda, v reálu by mu charakter záviděl i dalajláma

Zdroj: archiv ČT
+ Dalších 5 fotografií
Seriál
Herec Igor Bareš (54), který často hraje estébáky, vyšinuté psychopaty a podobné nechutné charaktery, umí vraždit pohledem a svým slovem způsobovat mrazení, je ve skutečnosti v soukromí tím nejlaskavějším člověkem pod sluncem. Jak se jednomu z nejlepších českých herců vůbec vraždilo v novém seriálu České televize?

Igor Bareš hraje dalšího grázla

Hned v prvním díle nové kriminální minisérie Hlava Medúzy se jeho postava pokusí zabít tři lidi, u dvou se mu to povede. Ze svého hereckého rejstříku tentokrát Igor Bareš vytáhl zase úplně jiný typ psychopata, než na které jsme u něj zvyklí odjinud. Jeho vraha by chvílemi člověk politoval, než tedy ukáže svou pravou tvář.

Při tomhle natáčení jsem byl jen na začátku, pak je vidět jen temná postava, která zabije dva lidi a jednoho vážně zraní, a pak jsem byl až na konci. Natáčení bylo rozložené asi do čtyř dnů, byl to pro mě příjemný návrat na Moravu. S brněnským štábem a režisérem to byla opakovaná spolupráce a jako vždy byla fajn,“ svěřil se eXtra.cz častý představitel těch nejodpudivějších lidských stvůr, které si jen lze představit. Přitom kdo ho zná osobně, ten ví, že hodnějšího (a hloubavějšího) člověka lze stěží pohledat.

Pokus o vraždu s kaskadéry

„Nic náročného tam pro mě nebylo, ale na natáčení se podíleli kaskadéři, tak bylo nutné s nimi ve staré továrně nacvičit pád jedné oběti z výšky. Jsou to profíci a mě spolupráce s nimi bavila. Pro štáb bylo komplikovanější dodržovat všechna covidová opatření, ale člověk si nakonec zvykne na všechno,“ prozrazuje Bareš.

Filip Renč nešetří chválou

Nad hercem nešetří pochvalami ani režisér série.

„Igor je fantastický herec kategorie A. Miluju ho! Zahraje úplně cokoli. I když je v soukromí strašně hodný chlap, většinou je obsazovaný hlavně do záporných postav. Má je ale naprosto dokonale přečtené. Jeho grimasy a intonace, to je fantazie,“ rozplývá se pro eXtra.cz režisér seriálu Filip Renč nad svou hereckou hvězdou.

Zlosyny nehraje, stává se jimi

„Um Igora Bareše spočívá v tom, že on postavy nehraje. On se do nich vcítí a stává se jimi. Věříte mu každé slovo, co řekne. Takových herců, kteří jsou tak věrohodní a vpijí se do postavy, není tolik,“ dodal.

Další díl Hlavy Medúzy odvysílá ČT1 už v pondělí 18. ledna ve 20:10.

Související články

Další články