Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Svatba Karlose a Lely Agáta Hanychová

Vrah George Floyda: Bývalý policista Chauvin nebyl žádný svatoušek, za 18 let čelil 18 stížnostem

Derek Chauvin po zatčení
Zdroj: profimedia.cz
+ Další 2 fotografie
Krimi
Derek Chauvin (44) rozhodně nebyl ukázkový policista. Muž, který svým zákrokem při zatýkání zabil černocha George Floyda, čelil během své kariéry u minnesotské policie hned osmnácti disciplinárním řízením. Kvůli vraždě, kterou má Chauvin na svědomí, se nyní USA zmítá v občanských nepokojích.

Osmnáct let u policie a stejný počet disciplinárních řízení. Taková je kariéra bývalého policisty Dereka Chauvina, jehož jméno nyní skloňují snad všechna média světa. Jak uvádí web CNN, minnesotská policie stížnosti na Chauvina potvrdila, neuvedla ale jejich přesný důvod podání.

Pouze ve dvou z osmnácti řízení dostal Chauvin podle minnesotského policejního oddělení důtku. V ostatních případech bylo řízení zastaveno bez následného trestu.

Používal ponižující výrazy

Chauvin se také několikrát ve své kariéře policisty provinil použitím "ponižujícího tónu" nebo "ponižujícího výraziva" a dalších nevhodných výrazů. Za to byl také podle databáze stížností proti úředníkům ve státě Minnesota pokárán.

Bez prohřešku nebyl ani další bývalý strážník Tou Thao, který se zatčení George Floyda zúčastnil. Ten měl podle databáze na krku šest disciplinárních řízení, přičemž jedno stále probíhá. Zatím nebyl ale za nic potrestán. Další dva zasahující policisté nemají v záznamu žádnou stížnost.

Pracovali ve stejném klubu

Zajímavostí je, že Chauvin si sedmnáct let přivydělával po službě jako ostraha v klubu El Nuevo Rodeo. V tom také pracoval na stejné pozici právě George Floyd, což potvrdila pro CNN bývalá majitelka klubu Maya Santamaria.

"Neřekla bych, že se navzájem znali," řekla na jejich adresu Santamaria, ale zároveň dodala, že se v klubu museli potkat, jelikož někdy sloužili ve stejný den.

Manželka požádala o rozvod

Chauvin také krom obžaloby čelí žádosti o rozvod od jeho ženy Kellie Chauvin. Ta vyplnila rozvodový formulář 28. května, tedy den po Chauvinově zatčení a mimo jiné žádá o změnu příjmení. Jak stojí v žádosti, vztah se dostal do bodu "nenávratného rozpadu manželství", které trvalo deset let.

Dominique Alagia o SuperStar: Chtěli ze mě udělat pipinu, Pagáčová psala, že jsem pí..

Související články

Další články

Nejnovější kauzy